• Неодамнешно
  • -5 %
48V 1000W Сребро домување задните рек 48v 20AH електричен велосипед батеријата 48V литиум батерија ebike багаж батеријата со 54.6 V полнач

48V 1000W Сребро домување задните рек 48v 20AH електричен велосипед батеријата 48V литиум батерија ebike багаж батеријата

DEN 12540.00
DEN 13200.00

Количина на стоки
Тековен

Мала тежина, мала големина
11.
Добри вести : Бесплатен превозот и Слободни customes даноци
Не ви плати ништо ,заштедите повеќе пари ,само да го направи тоа
Батеријата Модел
4820
Напон
48 V
Капацитет :
20 AH
Тип :
3. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. OEM наредби се достапни
2.
Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5. Тие се еден од најпопуларните видови на батеријата за преносни електроника, со еден од најдобрите енергија-да-тежина на ликвидност, без меморија ефект, и бавно губење на полнење кога не е во употреба.5 кг
Големина
80*150*360mm
Одговара мото моќ
Помалку 1400w
Работна Температура
0-45
-20-65
Задржување на полнење
>95%
Сертификат
CE,УЛ,ROSH,UN38. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5.4 v
Циклус На Животот
1000 пати
Безбедност тест
Ниту првото ,Ниту експлозија
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност тест
Needling безбедност тест
130 C висока Температура безбедност тест
Weight6. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3. Најголемиот дел pack is available
Литиум јон батерии се заеднички за потрошувачка електроника.
Клучна предност на користење Li-ion хемијата е висока отворено коло напон кој може да се добијат во. На енергија се складира во овие батерии преку движењето на литиум јони. Супериорен квалитет и цена-перформанси сооднос
3.
Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер. Домаќин може да го контролира системот лесно;
1. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3. Периодични изолација мерење прави персонал за безбедност е можно; 6. Фабрика цена & Висок квалитет
9.
Не обратна позиција и негативни терминали. Li-ion батерии се полесни од другите еквивалент на секундарните батерии—често се многу полесни. Висока енергетска густина
2.0 и индустриски ниво електронски компоненти се направи систем сигурен; 4. Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач
7. Само рамнотежа
1.6 V
Полнење на Владата : CC/CV
Тип на DC Излез Конектор : PLUG
Апликации : E-Велосипед, Електрични Велосипеди, E-Скутер, Електричен Скутер !
(Погоден Wattage на Мотор : од 250 Вати да 1400 Вати предложи.

Други карактеристики

боја:
со кина ќелија, со Samsung мобилен
Тип:
Литиум Батерија
Напон:
48v
Капацитет:
10 - 20Ah
Бренд Име:
Risklight
Големина:
80*150*360mm
Капацитет:
20ah
Макс постојано испуштање струја:
30AMP
Одговара мото моќ:
Помалку 1440w
Тежина:
6.5kg
Сертификат:
CE,УЛ,ROSH,UN38.3,MSDS
Примена:
E-велосипед,E-мото,E-скутер
Is_customized:
yes
Клетка:
3.7 v 2200mah ќелија
Примена 1:
48v bafang 8fun bbs02 bbs03 1000w 750w мотор

Најдобри понуди