• Неодамнешно
Бесплатен превозот НИ ЕУ Без Данок на електричен велосипед батеријата 36v 20ah 1000w задните управување со литиум јонска батерија пакет

Бесплатен превозот НИ ЕУ Без Данок на електричен велосипед батеријата 36v 20ah 1000w задните управување со литиум јонска

DEN 15744.00

Количина на стоки
Тековен

Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој . Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе воздухот во Франција прво,а потоа да го. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8. Висока енергетска густина
2. Само рамнотежа
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Литиум Батерија со Алуминиумска случај
2. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.36 V 20 AH електричен велосипед батеријата велосипед литиум батерија задните преградата за батеријата
со Алуминиумски домување опашка светлина 42v полнач
Литиум батерија карактеристики :
1.
Не обратна позиција и негативни терминали.5 АХ
Мобилен Комбинација
8-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
80pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
45 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
7hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
4hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
450*140*70mm
Батеријата Тежина
За 5 KG
Батеријата
500 W
Функција :
1. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна. Мала тежина, мала големина
11.
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v 20ah
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
20ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.

Други карактеристики

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Батеријата стил:
Батерија 18650
Моментален моќ:
1000W
гаранција:
1 година
полначот:
42v 2.0 На

Најдобри понуди