• Неодамнешно
  • -5 %
Референца Наим NAC42.5 еден крајот класа preamplifier вклучуваат линеарни напојување

Референца Наим NAC42.5 еден крајот класа preamplifier вклучуваат линеарни напојување

DEN 5882.00
DEN 6192.00

Количина на стоки
Тековен


Референца Наим NAC42.5 еден крајот класа preamplifier вклучуваат линеарни напојување
Вовед :
Наим NAC е единствена preamp коло, две-фаза коло структура, 0 DB бафер потоа положи волумен potentiometer, проследено со siminal пред-Marantz 7 транзисторски засилувач коло; линии се single-ended две-сценски дизајн, голем quiescent тековната ИПК дизајн, во комбинација со tantalum, ZTX Transistors, звук топол и мек.
Линеарното Напојување работи напон : AC110 V или AC220 V (За да изберете)
Preamp работи напон : DC24 V
Оваа preamp default добивка е 13 пати. ако ви треба промена на добивка. Ве молиме испратете порака до нас.
Моно дизајн, dual еден канал пре-класа, физички одделени со 100%
Главните материјали:
1, Origianl ZTX највисока оценка Transistors, Philips со висока прецизност отпорници
2, Origainl Јапонија АЛПИТЕ 27 тип волумен Potentiometer.
3, Целосно дискретни линеарното напојување на модулот
4, Тајван чист бакар позлатени висок квалитет на РКА штекер.
5, Целосно алуминиумска шасија + Солидна knob
Пакетот вклучува :
Заврши NAC-1 preamp X 1
Линеарното Напојување X 1
30мм DC кабел X 1 (answer : ___________________________ NOTE : Ние не обезбеди AC влезен кабел )
Превозот време :
Стандардно испратите експрес испорака,за 8-16business дена да пристигне повеќето од европските земји, Русија, Бразил,Африка.Украина и некои други далечински земји ќе треба малку повеќе денови.
Враќање & Exchange :
> Некои објекти се вратите се прифати, во рок од 7 дена по купувачот примање на стварта.(ве молиме погледнете го детално го опишуваат)[Во случај на DOA (Мртов на Пристигнување), ве молиме пријавете го во рок од 3 дена]
> Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба.
> По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена ( со исклучок на трошоците за превозот до и од )

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
GZbotolave
Канали:
1
Максимална Моќност По Канал:
45w

Најдобри понуди