• Неодамнешно
  • -34 %
YZPOWER 25.2 V 12A 11A 10A 9A Литиум Батерија Полначот кој се Користи За 22.2 V Li-Ion Lipo Батеријата Пакет Ebike E-велосипед Паметен Полнач

YZPOWER 25.2 V 12A 11A 10A 9A Литиум Батерија Полначот кој се Користи За 22.2 V Li-Ion Lipo Батеријата Пакет Ebike E-велосипед

DEN 2439.00
DEN 3695.52

Количина на стоки
Тековен


******Полнење Напон и Струја може да се прилагоди од страна на Клиентите услов.
4) Користење на алуминиум топлина мијалник,Добра термичка дизајн,в на подобро кул моќ уред,
Во согласност со принципот на топла проток на воздух, се прошири
услугата живот. PCB Делови
Користење на SMD компоненти,автоматски масовно производство
од машина, да се Намали прирачник грешки, да се подобри квалитетот на производот. Прецизна граница на напон и струја, квалификувани целосно наполнета
и да се избегне над задолжен
СЛ полнење крива
Детални Слики YZPOWER Главни Делови
1) Влезни и излезни филтер electrolytic capacitor користете го издржат температури -40 до +105℃,со Ниска Отпорност ,Висока сигурност,Долго корисен век на траење,Средно
rip-ple способност,итн карактеристики.
2) Внесување Мост KBP406 rectifiers Можат да го издржат просек Напред бидат исправени во Тековната 4А -, врв напред пренапони тековната 130 A,Блокирање Напон 600 VDC
3 ) главниот моќ трансформатор усвојува EC40
јадро, PC40 материјал, Висока ефикасност, ниска железо загуба, Доволно моќност, Имаат доволно моќ маргина.2 V електричен велосипед
ПРОЗОРЦИ сили (5 серија Li-ion батерија pack), Батерија, оловни/Life PO4/Li-ion Батерија,Електрични Алатки,
Градинарски алат,Чистење машина,Ebike,Голф количка ,Електричен Скутер,ntelligent Рамнотежа Автомобил Виткање на Велосипед ,ПРОЗОРЦИ Напојување ет.2 V, Отценети Capicaty : 10 Ah - 35 Ah батеријата пак, 22.
● Стабилна MTBF : > 30000 H,
● Одлична сигурност, Dual тековната споделување шема за вработени, на начин на кој кога се оштетени,
само половина на полнење струја, може да продолжите да ја користите.2 kg
● Време на испорака : 2-5 работни дена
● Материјал : Метал Алуминиум Случај
● По-продажбата на услугата : 36months Гаранција
● Заштита функција : Преку напон / Текот температура / Текот тековната / Краток спој и Поларитетот
● Индикаторот на LED : Црвениот се полни, зелена е задолжен заврши или да се подготви полнење
● Light, Мали, Стабилна, Висока Ефикасност, Безбедно, итн. Напон на конверзија делови, Со Циклус по Циклус Тековната Ограничување, меки почеток функција, со ESD Заштита.
● Мали Димензии : 163 * 95 * 56mm
● Light Тежина : 1. Сертификати.
Ако не можете да го пронајдете она што ви треба,ве Молиме Оставете Зборови на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучокот,
Како : 'AC : Број 5,DC : G", Ви Благодариме!!!
Влезен приклучок
Излезниот приклучок
Апликации тип :
ЗА Номинален Напон 22.

Други карактеристики

боја:
12A, 11A, 10A, 9A
Чашката Стандард:
НИ Приклучокот, ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучокот, Покажа Слика
Бренд Име:
YZPOWER
Употреба:
Стандардна Батерија
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
25.2 V 12A Литиум Батерија
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
Yes
екран:
No
Брзо полнење:
Yes
Батеријата Број:
еден
На текст:
AC 100-240V,
Батерии:
5 Серија батерии
Големина:
163mm x 95mm x 56mm
Фреквенција:
50/60Hz
Гаранција:
3 Години
вентилаторот за ладење:
Yes
Заштита:
Во Текот Тековната Над Напон На Краток Спој Обратна Врска
Известување:
Јасно ја Напушти Зборови на Влезни И Излезни Приклучоци,Инаку Не Биде Испратена

Најдобри понуди