• Неодамнешно
  • -22 %
Liitokala Lii402 Lii202 Lii100 LiiS1 18650 Полначот 1.2 V 3.7 V 3.2 V АА/AAA 26650 NiMH li-ion батерија Паметен Полнач 5V 2A ЕУ Приклучок

Liitokala Lii402 Lii202 Lii100 LiiS1 18650 Полначот 1.2 V 3.7 V 3.2 V АА/AAA 26650 NiMH li-ion батерија Паметен Полнач

DEN 150.00
DEN 192.00

Количина на стоки
Тековен

05 V 3, на излез тековната : 2000m A * 1 1000m A * 2 700m A * 3 500m A * 4 4, константен напон на полнење, cut-off струја : 5, надворешно напојување режим на струја : Пет, USB излез функција : 1, USB порта излез не-оптоварување напон : 4.
Забелешка : ве Молиме видете јасно кога ќе го купите пакет кој содржи производ! ! Некои производи кои не вклучуваат приклучок! Не се провери јасно се купи гостите ние одбие ваквите спорови! Ви благодариме Lii-402 Листа : 1, Liitokala Lii402 целиот пакет : Lii402 полначот + USB кабел + 5 V 2 A полнење приклучок + прирачник 2, Liitokala Lii402 USB пакет : Lii402 полначот + USB кабел + прирачник ( Забелешка : Овој пакет не вклучува приклучок! ) Lii-402 Држачи за Прирачник за предупредување 1. Спецификации Текст : Micro USB DC 5 V / 1 A (мин. Не треба да се прави разлика батеријата поларитетот.30 V; наведете четвртиот слот за USB излез 2, излезна струја : 1000 м у; 3, не-оптоварување тековната : 4, оптоварување 1000m На струја, на пристаништето на излезен напон : 4.48 V 500m A / 1000m A за Ni MH / NI-Cd Константен напон на полнење со cut-off тековната помалку потоа 100m A Режим на струја : Не повеќе од 15m A Компатибилен за Батерии : Li-ion / IMR / Li Fe PO4 : 26650, 21700,20700, 18650, 18490, 17700, 17500, 16340 (RCR123), 14500, 10440 Ni-МЗ / Cd : АА, ААА, НЕКОЈ, SC, C големина Големина на (mm) / Тежина (грами) : Должина 112mm x Ширина 37mm x Висина 32-милиметри 45 грама (полначот) + 17grams (USB кабел) се вклучени во. Може автоматски да се идентификуваат литиум (Li-ion) батерии и никел-метал hydride (Ni-МЗ) батерии, рачно да го одберете железо фосфат (Liepo4) батеријата и Li-ion 3. Држачи за полнење и празнење може да се треска, бидете внимателни да не изгори; 5. Визуелно убава. Бесплатно со 5 V USB адаптер (адаптер за тековната препорачува 2 A); 4. Со стандардни 5 V / 1000m A USB автоматска идентификација излезна функција, Трето, клуч, LED и функција опис 1.25 V; 5, стоп излезниот напон заштита : 3. Функција продолжува Lii-100, многу добар. Додека батеријата е батерија која може да се полни.85 V батерија 5. Пред употреба, ве молиме внимателно да се однесуваат на инструкции, се обрне внимание на се препорачува батерија на полнење на струја, не ја надминувајте препорачаната тековната задолжен; 3. Користење на DC влез, го полначот напојување за 5 V-2 A (Микро приклучок) 9.85 V) за 5 секунди, внесете го полни држава. Може да се користи само во нормална соба.85 V не може да биде обвинет (но таму ќе биде активирана тековната trickle тип трошоци). Овој полнач може само да ја полните цилиндрични литиум јонска батерија (3.2 V 500m A / 1000m A за Li-Ion DC 4.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
екран:
No
Тип:
Електрични,USB
Батеријата Број:
1-4
Бренд Име:
liitokala
Интелигентни Полнење:
Yes
Број На Модел На:
Lii-402 Lii-202 Lii-100
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Стандардна Батерија

Најдобри понуди