• Неодамнешно
2017 Liitokala Lii202 18650 Полначот 1.2 V 3.7 V 3.2 V АА/AAA 26650 NiMH li јонска батерија Паметен Полнач 5V 2A ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА Полнење приклучок

2017 Liitokala Lii202 18650 Полначот 1.2 V 3.7 V 3.2 V АА/AAA 26650 NiMH li јонска батерија Паметен Полнач 5V 2A ЕУ/САД/велика

DEN 144.00

Количина на стоки
Тековен

30 Излез Тековната : 1000 m Ah (1А) Неактивен Струја : излезниот напон на 4.35 ± 05 Излезна Струја : 500/1000 m Ah константен напон на полнење на cut-off струја : Режим на Струја : 5. Големина 112 mm × 60 mm x 30 mm / 86 g 15 g USB кабел Liitokala Посебна полнење приклучок : НИ plug x1 ЕУ plug x1 велика БРИТАНИЈА plug x1 (одберете го соодветниот при купувањето)
5 V 2 A USB глава инструкции Влезен напон : 100 ~ 240 V 50 / 60 HZ 0.3 A (AC) Излезниот напон : 5 V (DC) Излезна струја : 2000 MA Излезен приклучок : USB (стандард) Излезниот напон точност : ± 0. Производ ефикасноста карактеристики : 1.85 V батерии видови. освен тоа, може да се открие скршеница на батеријата. Вграден LED индикатори да се покаже на статусот на полнење и 5 V / 100 m Ah USB излез функција затоплување : ова задолжен е само за полнење на цилиндрични литиум-јонска (3. Одберете го копчето, LED и функција.8), Ni-Мз / Ni-Cd, Li Fe PO4 (Li-Ion) батерии. Карактеристики : 1, полнач за USB излезен интерфејс, може да се користи за мобилен телефон, таблет компјутер, опрема, без да се меша со едни со други 2 , USB полнач е 2 A, да се прилагодат на еден поширок спектар на електронски производи 3, го полначот школка за ABS оган заштита на животната средина материјали, употреба на мазна дизајн, ефикасно спречување гребнатини да се осигура дека прекрасен изглед на производот 4, го полначот изграден IC контрола заштита коло, во текот-напон, над-струја заштита, на максимална заштита на полнењето на безбедност, висока ефикасност, брзо 5, разновиден текст дизајн, постојан излезен напон, изградена-во анти-електромагнетни пречки филтер, да обрнат внимание на вашите трошоци и да го користите вашиот Љубов машина; производ во боја : (црно бели) боја факултативна Пакување : PC.3% (без оптоварување) Широк влезниот опсег, висок напон, точноста Изградена-во IC програма, може да игра улога на заштита од преоптоварување, ве молиме остатокот увери дека употребата. тоа може да се открие батерија тип и полнењето на батеријата автоматски е избран во согласност со полнење на струјата. РЕЖИМ на копчето : кликни за да го изберете типот на батеријата кога вметнување на батеријата. Постојан струја / константен напон / константна температура проверка на режимот на полнењето, така што на полнење тековната да се зголеми; 3 може да ја активирате длабочината на празнење на батеријата и го намалуваат потрошувачката на енергија, батеријата напон Ниска при употреба на ниски тековна претходна полнење на владата; 4.

Други карактеристики

боја:
Lii202 целиот пакет
Чашката Стандард:
НИ Приклучокот, ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Lii-202
екран:
No
Тип:
Електрични,USB
Бренд Име:
liitokala
Интелигентни Полнење:
Yes
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Стандардна Батерија
Батеријата Број:
2
Големина на:
112mm*60mm*30мм
Тежина:
117g
Coutry на origina:
Кина
Текст:
Микро USB DC 5V/2A
Излез:
1.4 V , 4.2 V+0.05 V ,3.65+0.05 V , 4.35+0.05 V
USB излез не-оптоварување напон:
4.90 V-V 5.30
Излезниот напон заштита:
3.0+0.1 V

Најдобри понуди