• Неодамнешно
  • -29 %
Yangtze 29.4 V Напојување 1А 2А Литиум Батерија Полнач За 24V Електричен Скутер Интелигентни Електричен Велосипед Алатка

Yangtze 29.4 V Напојување 1А 2А Литиум Батерија Полнач За 24V Електричен Скутер Интелигентни Електричен Велосипед Алатка

DEN 954.00
DEN 1343.52

Количина на стоки
Тековен


Опис На Производот
Спецификација
Влезен Напон : 110-240 Vac
Фреквенција/тековни : 47-63 Hz / 3. Задолжен за контрола кола,со Користење на прецизност
напон comparator,Прецизна контрола на полнењето
напон и струја,Со overcharge заштита,
во текот тековната заштита, како и излез краток спој
заштита.5 Еден Текст pulg/Излез pulg :
Се однесуваат на
по plug слики
******Полнење Напон и Струја може да се прилагоди од страна на Клиентите услов. Прецизна граница на напон и струја, квалификувани целосно наполнета
и да се избегне над задолжен
СЛ полнење крива
Детални Слики YZPOWER
Главни Делови
1) Влезни и излезни филтер electrolytic capacitor
користете го издржат температури -40 до +105℃,со
Ниска Отпорност ,Висока сигурност,Долго корисен век на траење,
Highrip-ple способност,итн карактеристики.
Функција :
YZPOWER
● Стабилна MTBF : > 30000 H,
● Одлична сигурност, Dual тековната споделување шема за вработени, на начин на кој кога се оштетени,
само половина на полнење струја, може да продолжите да ја користите.
2) Внесување Мост KBP406 rectifiers Можат да го издржат
просечната Напред бидат исправени во Тековната 4А -, врв напред
пренапони тековната 130 A,Блокирање Напон 600 VDC
3 ) главниот моќ трансформатор усвојува EC40 јадро,
PC40 материјал,Висока ефикасност, ниска железо загуба, Доволно
моќност,Имаат доволно моќ маргина.3 kg
● Време на испорака : 2-5 работни дена
● Материјал : Метал Алуминиум Случај
● По-продажбата на услугата : 36months Гаранција
● Заштита функција : Преку напон / Текот температура / Текот тековната / Краток спој и Поларитетот
● Индикаторот на LED : Црвениот се полни, зелена е задолжен заврши или да се подготви полнење
● Light, Мали, Стабилна, Висока Ефикасност, Безбедно, итн.5 Бесплатно напон : 29.4 V Полнење на струјата : 2 Бесплатно метод : CC/CV Работна Температура : 0°C до 45°C, Температура на Чување : -20°C 50°C Полнење напон отценети : 29.
PCB Делови
Користење на SMD компоненти,автоматски масовно производство
од машина, да се Намали прирачник грешки, да се подобри на производот
квалитетот.
Професионални инженери, неограничен број на
технички совети.
Ако не можете да го пронајдете она што ви треба,ве Молиме Оставете Зборови на Текст AC Приклучок И Излез DC Приклучокот,
Како : 'AC : Број 5,DC : G", Ви Благодариме!!!
Влезен приклучок
Излезниот приклучок
Апликации тип :
ЗА Номинален Напон 24 V, Отценети Capicaty : 10 Ah - 35 Ah батеријата пак, 24 V електрични б ајк
ПРОЗОРЦИ сили (7 серијата s литиум се Борат ери pack), Батерија, литиум Батерија,Електрични Алатки,
Градинарски алат, Чистење машина,Ebike,Голф количка ,Електричен Скутер,ntelligent Рамнотежа Автомобил Виткање на Велосипед ,ПРОЗОРЦИ, за Напојување итн .

Други карактеристики

боја:
2А, 1A
Чашката Стандард:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Бренд Име:
YZPOWER
Брзо полнење:
No
Употреба:
Стандардна Батерија
Број На Модел На:
YZ073
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
No
Батеријата Број:
7
екран:
No
Пакет:
No
На текст:
ac 100-240v
Фреквенција:
47-63Hz
Гаранција:
3 Години
вентилаторот за ладење:
NO
Излезниот Напон:
DC 29.4 V (+ /- 0.3 V)
Употреба на објект-1:
Електричен Велосипед
Употреба на објект 2:
Електричен алат
Случај Материјал:
PC пластични Материјали UL94V0
сертификација:
CE FCC ROHS ССА

Најдобри понуди