• Неодамнешно
1080P SDI Splitter switch 1X4 SDI Сигнал до 4 SDI излези Дистрибуција Extender Repeater со мало поле и адаптер

1080P SDI Splitter switch 1X4 SDI Сигнал до 4 SDI излези Дистрибуција Extender Repeater со мало поле и адаптер

DEN 4272.00

Количина на стоки
Тековен


1080 P SDI Splitter 1 X4 SDI Сигнал до 4 SDI излези Поддржува HD-SDI, SD-SDI и 3 G-SDI Сигнали Дистрибуција Extender Repeater 100-400 M (SDI 1x4 Splitter)
Истакнува :
1. SDI splitter функција
По инсталацијата ќе заврши, splitter може да почне нормалното работење. Тоа може да го поддржи SD-SDI(270 Mbps),HD-SDI(1.485 Gbps) и 3 G-SDI(2.97 Gbps) и се дистрибуираат до 4 истовремено SDI излези.
2. SDI repeater функција
Оваа splitter обезбедува equalized и ре-cloked пренос, и поддржува : јачина на влез и излез растојанија до 400meters за SD-SDI сигнал, 200meters за HD-SDI сигнал и 100meters за 3 G-SDI сигнал.
Answer : ___________________________ Note : Тестиран од страна на Belden 1694 A кабел,растојанието може да се разликува ако со кабли на различни спецификација.
3. Широк valtage дизајн
SDI splitter се однесува широк votage внатре дизајн.Тоа може да го поддржи DC 5 V~30 V напон на текст и е повеќе погоден за проекти.
Спецификација :
1. SDI текст : BNC x 1 (HD-SDI/SD-SDI/3 G-SDI)
2. SDI излез : BNC x 4 (HD-SDI/SD-SDI/3 G-SDI)
3. SDI стандард : Компатибилен со 3 G-SDI,SMPTE 424 M,HD-SDI SMPTE292 M и SD-SDI SMPTE259-В
4. SDI сигнал формат : SD-SDI/HD-SDI/3 G-SDI
5. SDI брзина го оценувате : 270~2970 MB/s
6. SDI текст резолуција : 480i@60 HZ, 576i@50 HZ, 720 P@50 HZ, 720 P@60 HZ, 1080i@50 HZ; 1080i@60 HZ; 1080 P@24 HZ, 1080 P@25 HZ, 1080 P@30 HZ, 1080 P@50 HZ, 1080 P@60 HZ
7. SDI излезот резолуција : 480i@60 HZ, 576i@50 HZ, 720 P@50 HZ, 720 P@60 HZ, 1080i@50 HZ; 1080i@60 HZ; 1080 P@24 HZ, 1080 P@25 HZ, 1080 P@30 HZ, 1080 P@50 HZ, 1080 P@60 HZ
8. SDI сигнал на излез амплитуда : 800m Vp-p
9. Напојување : DC 5 V /1 A (Поддршка 5 V~30 V Напон на Текст)
Пакет Содржина :
* 1 X SDI 1x4 Splitter
* 1 X Енергија на снабдувачот (САД,велика БРИТАНИЈА,ЕУ Plug Опционално)
* 1 X Упатство

Други карактеристики

боја:
НИ Приклучокот, ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Должина:
include power supply
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Конектор A:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Примена:
Монитор,Мултимедијални
оклопна:
Комбинација
Пакет:
Пакет 1
Тип:
HDMI Кабли
Број На Модел На:
SS614
Надворешниот Дијаметар:
0.5
Функција:
HDMI1.4
Бренд Име:
Playvision
боја:
Црна
Точка име :
SDI Splitter 1X4
Пол:
Женски-Женски
Тип:
SDI Splitter
Конектор тип:
SDI
Конектор Боја:
Сребро.

Најдобри понуди