• Неодамнешно
  • -0 %
ЕПЗ авион/ РК авион/RC МОДЕЛ ХОБИ ИГРАЧКА/SD МОДЕЛ КОНДОР FLYCAT X75 FLYWING /ВИСОКА БРЗИНА на АВИОНОТ (СЕ КОМПЛЕТ ИЛИ PNP SET)

ЕПЗ авион/ РК авион/RC МОДЕЛ ХОБИ ИГРАЧКА/SD МОДЕЛ КОНДОР FLYCAT X75 FLYWING /ВИСОКА БРЗИНА на АВИОНОТ (СЕ КОМПЛЕТ ИЛИ

DEN 1622.00
DEN 1622.40

Количина на стоки
Тековен


комплет наместен дел листата.
нова верзија. додадете предните тркала. додадете една серво
XXD 2212 KV 2200 МОТОР. 6040 ПРОПЕЛЕР
3s1300mah-1500mah батеријата
winspan : 780mm должина : 865mm летаат тежина : околу 500g лета на далечина : 500-800 метар (PNP НЕ Е ВКЛУЧУВААТ РАДИО,БАТЕРИЈАТА.ПОЛНАЧОТ)
комплет наместен : само авион. опрема за слетување.нема серво. мотор.европската социјална повелба.батеријата .радио
PNP СЕТ ЛИСТА :
авион *1 сет
9g серво*4 парчиња
xxd2212kv 2200 моторни *1pcs
6040 propller *2 парчиња
hw30 A ESC *1 buc
треба други да имаат уред :
4ch или до радио. 3s1300mah-1500mah батеријата. полнач.

Други карактеристики

боја:
КОМПЛЕТ НАМЕСТЕН, PNP СЕТ
Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Број На Модел На:
x75
Далечинска Контрола:
Yes
Димензии:
51cm-99cm
Време На Полнење:
2 часа
Контрола На Канали:
4 Канали
Материјал:
пена
Бренд Име:
CNFLYING
Полнење Напон:
3S
Приклучоци Тип:
Т ПРИКЛУЧОК
Предупредување:
НЕ ИГРАЧКИ
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Оперативни Инструкции
Возраст Опсег:
> 14 години,12-15 Години,Grownups
Далечински Растојание:
БЕЗ РАДИО
Контролор На Батеријата:
без батерија
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Акција Време:
ОКОЛУ 10 МИНУТИ
Гаранција:
no
Извор На Енергија:
Електричен
Радио Контрола Стил:
РК Хоби
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Контрола На Канали:
Канал 4
Тип:
Борец
Карактеристики:
Да Се Загрози Отпорни
Димензии:
winspan

Најдобри понуди