• Неодамнешно
  • -0 %
Hobbywing XeRun 4274 4268 SD G2 Мотор За 1/8 тркачки автомобил

Hobbywing XeRun 4274 4268 SD G2 Мотор За 1/8 тркачки автомобил

DEN 8154.00
DEN 8154.24

Количина на стоки
Тековен

Пакување Листа
Hobbywing Xe Run Моторни x1
. • Нов стил У позлатени табови со исклучително ниско внатрешна отпорност им овозможи на корисниците да лемење излез жици лесно и цврсто на. Забелешка : овој мотор е исто така компатибилна со други ESCs, но тоа не можат да работат во Sensored режим на сите времиња. • Користењето на двојно изолирани windings (240°C R-израмнат), NMB лежишта од Јапонија, и висок интензитет на лепило (340°C) му гарантира на корисниците исклучителни перформанси и супер издржливост.
Турбо Времето Технологија При спарување на овој мотор со HW XERUN XR8 серија на ESCs, на Турбо Времето, кој е широко прифатен во 1/10 скала on-road трки, може да биде овозможено да се ослободи најголема моќност на моторот./CCW)
Напредни Сала уреди со покажувач на Систем На првиот "грешки" Сала уреди со покажувач на системот (HOBBYWING патент) (во РК поле), усвоен со овој мотор гаранции корисници на постојан операција во "Целосна Sensored" на владата.
Квалитет на Материјали и Одличен Дизајн • CNC-машински алуминиумски ребрести heatsink случај со сензор порта опфатени со силикон О-прстен печат гаранции корисници вистинска топлина дисипација и прашина превенција. (Забелешка : bi-насока значи Г.Hobbywing Xe Run 4274 4268 SD G2 Мотор За 1/8 тркачки автомобил
Целосната-sensored Режим првиот мотор (во светот) со вграден чип кој им помага на европската социјална повелба се идентификуваат тоа е HOBBYWING моторот (само при спарување со XERUN XR8/XR8 Плус ESC) и европската социјална повелба форма на моќ систем кој може да работи во "Целосна Sensored" на владата и да се обезбеди на корисниците со подобри перформанси и неспокојот контрола.
Ниска Cogging вртежен момент првиот мотор усвои иновативни 4-пол-8-магнет "редови пол" роторот (HOBBYWING-патентиран дизајн) (во РК терен) има исклучително ниско cogging ефект и ниски вртежи пулсација (тоа е намалена од 85% кога во споредба со традиционалните 1/8 скала мотори). Посебна високо-брзински висока прецизност енкодер секогаш излези на чисти сигнали (укажуваат на роторот локација) и ги штити Сала уреди со покажувач на систем од други сигнал пречки.
Широк Апликации Овој објект е само применливи за Xe Run 4268 моторни Овој мотор не е само применливи за популарни 1/8 скала тркачки возила како Кобра е-Truggy, TLR 8ight-E 3. • 4x M3 монтажа дупки и 2x M4 монтажа дупки на предната случај се применуваат за различни моторни месеци.
Bi-directional Прилагодливи на Времето На bi-directional прилагодливи механички мерењето може да се сретнат различни потребите за енергија на различни апликации.

Други карактеристики

боја:
4268 1900KV, 4268 2200KV, 4268 2600KV, 4274 2250KV
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Технички параметри:
Вредност 2
За Возило Тип:
Автомобили
Бренд Име:
Feetech
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
Надградба На Делови/Додатоци:
опрема
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
TB004

Најдобри понуди