• Неодамнешно
  • -6 %
Оригиналниот EMAX XA2212 820KV 980KV 1400KV Мотор Со Simonk 30A ESC Сет За РК Модел за F450 F550 РК Quadcopter

Оригиналниот EMAX XA2212 820KV 980KV 1400KV Мотор Со Simonk 30A ESC Сет За РК Модел за F450 F550 РК Quadcopter

DEN 900.00
DEN 957.60

Количина на стоки
Тековен


Оригиналниот EMAX XA2212 820 KV 980 KV 1400 KV Мотор Со Simonk 30 A ESC Сет За РК Модел за F450 F550 РК Quadcopter
EMAX XA2212 Мотор :
Бренд Име : Emax
Точка Име : XA2212 Brushless Мотор
KV : 820 KV 980 KV 1400 KV достапни
Дијаметар : 3мм
Вратило дијаметар : 28.5 mm
Компатибилен пропелери големина : 1147,1047,9060,8040,8060
Различни KVs за различни видови на модели :
KV820 : погоден за 3 D рамен пена авиони, и бавно летаат тренери
KV980 : погоден за multirotors и 3 D авиони или puller проп тренери со крило-опсег од 1 M 1,2 M
KV1400 : погоден за тласкач проп FPV авиони, со голема брзина крилја
Emax Simonk 30 A :
Simonk фирмверот
Со низок напон, се прегрее заштита и само откривање функција
Max.поддршка ротација брзина : 210,000 rpm/2-пол; 70,000 rpm/6-пол; 35,000 rpm(12-пол)
MCU и БЕК со independant модератор
Параметар прилагодливи од programer или далечински контролер
Пригушување удар прилагодливи, компатибилен со различни примачи.
Вграден-во линеарна БЕК
Погоден за F450 хеликоптери/Авиони или Мулти роторот хеликоптер
Спецификации :
Постојан Струја : 30 A
Li-Po батерија : 2-3 S
БЕК на владата : Линеарна
БЕК Излез : 5 V 2 A
Димензија : 55*28*7mm
Тежина : 28g
Пакет тежина : 38 g

Други карактеристики

боја:
820KV и 30A европската социјална повелба, 980KV и 30A европската социјална повелба, 1400KV и 30A ESC
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Четири тркала Атрибути:
Моторс
За Возило Тип:
Авионите
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Бренд Име:
EMAX
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
T596+UL22303
Надградба На Делови/Додатоци:
EMAX XA2212 Мотор

Најдобри понуди