• Неодамнешно
  • -8 %
F02192 HJ 450 Multicopter 450F најлон Влакна Рамка воздухопловни конструкции комплет Силна Мазна РК КК МК MWC 4-оската DIY Quadcopter авион

F02192 HJ 450 Multicopter 450F најлон Влакна Рамка воздухопловни конструкции комплет Силна Мазна РК КК МК MWC 4-оската

DEN 691.00
DEN 751.20

Количина на стоки
Тековен


HJ 450 Multicopter 450 F најлон Влакна Рамка воздухопловни конструкции комплет Силна Мазна РК КК МК MWC 4-оската DIY Quadcopter авион
Бојата на Flamewheel оружје,ќе бидат променети од страна на произведени.Случаен испраќаат,ако имате барање,ве молиме однапред да се потврди инвентар,без негативни или спор прифатени за боја причина,благодарение се разбере и да ви помогне повторно Ова е многу популарна машина, која има силна багажник, прекрасен изглед, и стабилен систем на лет за непречено лет. Тоа е многу погодна и за почетници и високи . Fetures : со напредни инженерски материјали,супер силен & мазна. Висок квалитет и силна способност на анти-падот, пониски трошоците за одржување. Компактен дизајн со мал број на компоненти, што може да се соберат со youself брзо и лесно. Погодна и за почетници и високи . Одлична quad-copter производи. - Поддршка на КК MWC со нови disign PCB одбор(Не се Вклучени) Препорачува config (Не се Вклучени) : A2208 ИЛИ A2212 800 KV~1100kv brushless мотор * 4 поставува ESC 15~25 A * 4 поставува 1800 MAH~3600m Ah 3 S Li Po батеријата * 1 поставува 1045 ИЛИ 8045 Напред&Обратна пропелер * 4 поставува 6 CH Предавател. Белешки : Овој производ само вклучува воздухопловни конструкции, нема други config е вклучена. Speicifications : Боја : Црвено + Бело + Црно Вратило растојание : 17.7 во/450 мм - Нето тежина : 0.65 lb/282g - од страна на напредни инженерски материјали,супер силен & непречено - Kit(треба да се соберат себе) - 100% Сосема нов HJ

Други карактеристики

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Далечинска Контрола:
Yes
Димензии:
како настава
Предупредување:
pls се грижи
Акција Време:
како настава
Гаранција:
како настава
Бренд Име:
jmt
Материјал:
Пластични,Метални
Далечински Растојание:
како настава
Контролор На Батеријата:
како настава
Приклучоци Тип:
како настава
Контрола На Канали:
4 Канали
Полнење Напон:
како настава
Број На Модел На:
F02192
Време На Полнење:
како настава
Бар-кодот:
No
Возраст Опсег:
> 8 години
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Моторни:
Brushless Мотор
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Извор На Енергија:
Електричен
Возраст Опсег:
Grownups
Далечинска Контрола:
Yes
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Пол:
Унисекс
боја:
Бела,Црна,Црвена,Жолта
Тип На Објект:
RC хеликоптер рамка за полнење
Функција:
Други
Состојба:
Бренд-Нови
За Возило Тип:
Хеликоптер

Најдобри понуди