• Неодамнешно
  • -5 %
10PcsHigh квалитет 4mm да 1/8 Машки Конец Директно Пневматски Цевка Притисни Во Брзо се Поврзете Цевка Фитинзи

10PcsHigh квалитет 4mm да 1/8 Машки Конец Директно Пневматски Цевка Притисни Во Брзо се Поврзете Цевка Фитинзи

DEN 219.00
DEN 230.40

Количина на стоки
Тековен


Висок Квалитет На Пневматски Фитинзи
1.Функционална еден допир дизајн овозможува инстант цевки конекција.
2.Елипсовидна ракав конфигурација е идеален за пневматски инсталации во ограничуваат простор.
3.Едноставен рачен притисок врз ellptical ракав резултати во инстант цевки исклучувањето.
4.Никел-обложено метален телото дава отпор против корозија и контаминација со текот на времето (опционално).
5.Varions модели се достапни и во двете инчен и метрички големина
Големини Се Достапни : Available :
О Д големина : 4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm 14mm, 16mm.(За други големини, ве молиме контактирајте со нас)
Тема Големина : пат М5, M6, 1/8, 1/4, 3/8, 1/2 (За други големини, ве молиме контактирајте со нас)
Метрички цевка или Инчен цевка
ИНЧ
ИПО
φD
Р
А
Б
H1
Х2
PC5/32-M5
PC4-M5
4
М5
4.5
20.2
10
2
PC5/32-01
PC4-01
4
1/8
6.5
20.5
10
3
PC5/32-02
PC4-02
4
1/4
8.5
19.5
14
3
PC5/32-03
PC4-03
4
3/8
9
18.9
16.8
3
PC1/4-M5
PC6-M5
6
М5
4.5
21.4
12
2
PC1/4-01
PC6-01
6
1/8
6.3
20
12
4
PC1/4-02
PC6-02
6
1/4
8.4
19.1
14
4
PC1/4-03
PC6-03
6
3/8
11.2
20.2
17
4
PC1/4-04
PC6-04
6
1/2
9.2
19.6
21
4
PC5/16-01
PC8-01
8
1/8
6.5
24.3
14
4
PC5/16-02
PC8-02
8
1/4
10
25.2
14
6
PC5/16-03
PC8-03
8
3/8
9
20.3
17
6
PC3/8-01
PC10-01
10
1/8
8
26.6
17
4
PC3/8-02
PC10-02
10
1/4
8.6
26.7
17
6
PC3/8-04
PC10-04
10
1/2
9.6
21.2
21
8
PC1/2-01
PC12-01
12
1/8
8
29.3
19
4
PC1/2-02
PC12-02
12
1/4
10
29.7
19
6
PC1/2-03
PC12-03
12
3/8
9
28.5
19
8
PC1/2-04
PC12-04
12
1/2
11
26.6
21
8
PC14-02
14
1/4
10
32.7
23.8
6
PC14-04
14
1/2
10
31.5
23.8
8

Други карактеристики

Тип:
Приклучете
врска:
Машки
Глава Кодот:
Хексагонални
Материјал:
Бакар
Обликот:
Еднаков
Број На Модел На:
PC4-01

Најдобри понуди