• Неодамнешно
  • -0 %
SQ11 Мини Камера 1080P Спорт Мини DV Инфраред Ноќ Визија Следи Скриена Камера Автомобил DV Дигитален Видео Рекордер PK SQ12 SQ 11

SQ11 Мини Камера 1080P Спорт Мини DV Инфраред Ноќ Визија Следи Скриена Камера Автомобил DV Дигитален Видео Рекордер PK

DEN 479.00
DEN 479.04

Количина на стоки
Тековен

38 инчи
НЕВИДЛИВИ МИНИ
КАМЕРАТА
HD снимање за 100min
HD 1080p пиксели Движење 140°Широк агол на располагање мултифункционални
откривање на алармирање Објектив за складирање картичка прилагодување заградата
1080 P МИНИ CAMEA
мултифункционален,погоден за сите ситуации
класа учење,состанок и обука,концерт,
изложување&информирање,interciew снимање,пет снимање
MPRE ОД МОЌЕН ДУРИ И УБАВА
исклучителна&мали изглед дизајн
МАЛИ,ЛЕСНИ,ПОДМОЛНА
Е МОЈАТА ДЕВИЗА
exprience fo high-tech интелигентен компактен
&мини тело,преносни
23 MM 23 MM 23 MM
HD-МЕГА ЛЕЌА
СЕ PERSONALLYON НА СЦЕНА
нови ажурирани 1080p сензор,2 милиони пиксели поени,
подобрување на вашиот целокупното искуство на
квалитетот на сликата да се види преку секој детал
1080 P HD
СЕ PERSONALLYOU НА СЦЕНА
нови ажурирани 1080p сензор,2 millon пиксели поени,подобрување на
искуство на вашето целокупно
квалитетот на сликата да се види преку секој детал
STARLIGHT НОЌ ВИЗИЈА
ИНФРАРЕД РАСТОЈАНИЕ ДО
10 M ОСТАНЕ ПОНАСТРАНА ВО ДЕНОТ И НОЌТА
140°ГОЛЕМА ШИРОК АГОЛ ЛЕЌА
ВКУПНО, РАЗЛИЧНИ ВИЗИЈА
Мулти сферични површина,визуелна агол до ниво на човечки
monocular визија,визуелна агол
АВТОМОБИЛОТ ПОДАТОЦИ РЕКОРД
ПОБЕЗБЕДНО ПАТУВАЊЕ
во реално време на снимањето на сите статусот на возење,
направи да и биде јасно на одговорните еден
со кавги!биде сведок на вашиот безбедно возење.6 погоре,Win 7,Windows 2000 / XP / Vista
Макс Надворешни Картичка е Поддржана : ТФ 32 G (не се вклучени)
Класа Оценка Барања : Класа 10 или Над
Батерија Тип : Вграден
Полнење начин : USB полнење со PC
Работно Време : Околу 100 минути во 1080 P 30fps
Камерата Пиксели : 12 MP
Декодирање Формат : MJPG
Видео формат : AVI
Видео Резолуција : 1080 P (1920 x 1080),720 P (1280 x 720)
Видео Рамка Цена : 30fps
Слика Формат : JPG
Резолуција на слика : 12 M (4032 x 3024)
Аудио Систем : Вграден микрофон/speacker (AAC)
Движење За Препознавање : Да
USB Функција : USB-Дискот
Интерфејс Тип : Мини USB
Ноќта Верзија : Да
Пакет тежина : 0.HD КАМЕРА
3.MINI USB ПОРТА
КАМЕРАТА РЕЗОЛУЦИЈА 12 M(4032*3024)
СЛИКА ФОРМАТ JPG
ДВИЖЕЊЕ ОТКРИВАЊЕ ПОДДРШКА ЗА TV ИЗЛЕЗ SUPPOPRT
BATTERT ТИП ИЗГРАДЕНА-ВО ВИСОК КАПАЦИТЕТ ЛИТИУМ ПОЛИМЕР
КАПАЦИТЕТОТ НА БАТЕРИЈАТА 200 MAH
РАБОТАТ ВРЕМЕ ОДРЖЛИВ СНИМАЊЕ ДО 100 MIN
СКЛАДИРАЊЕ ПОДДРШКА НА РАСПОЛАГАЊЕ ЗА МАКСИМУМ 32 G ТФ-КАРТИЧКА
ПРЕНОСОТ ГО ОЦЕНУВАТЕ ГОЛЕМА БРЗИНА USB2.0
ИНТЕРФЕЈС ТИП МИНИ USB 9 PIN
ЗА ПОДДРШКА НА СИСТЕМ WINDOWS ME/2000/XP/2003/VISTA, MAC OS.на превртена слика функција
секогаш ќе се задржи на снимање,и автоматски
360° SPINNIG НАЗАД-КЛИПИНГ
90° ПРИЛАГОДУВАЊЕ ЗАГРАДАТА
погодна за вградување во сите ситуации
ПРОИЗВОД ПАРАМЕТАР
1.

Други карактеристики

Тип:
Мини
Број На Модел На:
FG11
Бренд Име:
FGHGF
сензорот технологија:
CMOS
Мемориска Картичка Тип:
SD Картичка
Вградена Меморија Големина:
НЕ
Пакет:
No
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
Сензор:
2Mega CMOS сензор GC1024
Отворот:
f 2.0
Фокусна Должина:
f= 2.9 mm
меморија:
ТФ-Картичка до 32GB
Микрофон:
Вграден-во
Батеријата:
3.7 V 200mAh
Големина:
25мм*24mm*24mm
Формат На Датотека :
JPEG
Континуирани Видео Време На Снимање:
Снимање на видео 90minutes
Резолуција На Видео:
1080P/30FPS 720P/30FPS

Најдобри понуди