• Неодамнешно
CENTECHIA SQ11 HD 1080P Мини Камера Ноќно видео камера Спорт Отворено DV Глас Видео Рекордер Акција Камера Поддршка ТФ-Картичка

CENTECHIA SQ11 HD 1080P Мини Камера Ноќно видео камера Спорт Отворено DV Глас Видео Рекордер Акција Камера Поддршка ТФ-Картичка

DEN 552.00

Количина на стоки
Тековен


Предмет Тип : Мини Камера
Главната Карактеристика
- SQ11 мини 1080 P full HD автомобил DVR камера снимач
- Висока дефиниција целосна HD1080 P
- Поддршка 32 GB ТФ-картичка max. (Мемориската картичка не се вклучени)
- Сликата дел : 4 : 3
- Поддршка на системот : за Windows ME / 2000 / XP / 2003 / Vista, Mac OS, Linux
- Капацитетот на батеријата : 200m Ah
- Работното време : Околу 100 минути во 1080 P 30fps
- Време на полнење : Околу 2 - 3 часа
- Полнење напон : DC 5 V
- Тип интерфејс : Мини 8 pin USB
- Кабел должина : 80см
- Вградена литиум батерија одржлив камерата до 100 минути
Модел : SQ11
Type : Full HD Цртичка cam
Системски побарувања : за Mac OS x 10.3.6 погоре,Win 7,Windows 2000 / XP / Vista
Макс Надворешни Картичка е Поддржана : ТФ 32 G (не се вклучени)
Класа Оценка Барања : Класа 10 или Над
Батерија Тип : Вграден
Полнење начин : USB полнење со PC
Работно Време : Околу 100 минути во 1080 P 30fps
Камерата Пиксели : 12 MP
Декодирање Формат : MJPG
Видео формат : AVI
Видео Резолуција : 1080 P (1920 x 1080),720 P (1280 x 720)
Видео Рамка Цена : 30fps
Слика Формат : JPG
Резолуција на слика : 12 M (4032 x 3024)
Аудио Систем : Вграден микрофон/звучници (AAC)
Движење За Препознавање : Да
USB Функција : USB-Дискот
Интерфејс Тип : Мини USB
Ноќта Верзија : Да
Производ големина (L x W x H) : 2.30 x 2.30 x 2.30 cm
Пакетот Вклучува :
1 x назад клип
1 x Мини видео камера
1 x USB кабел
1 x Упатство
1 x stent

Други карактеристики

Бренд Име:
centechia
Употреба:
За Домашна Употреба
Висока Дефиниција Поддршка:
1080P (Full-HD)
Тип:
Преносни
Тип На Сензор:
CMOS
Стабилизација На Слика:
Нема Стабилизација На Слика
Екран На Допир:
No
NightShot Функција:
Yes
Пиксели:
12 милиони евра
Број На Модел На:
C1046
Чување Тип:
Micro SD
Дополнителна Функција:
Nightshot
Сензор Големина (инчи):
низа

Најдобри понуди