• Неодамнешно
  • -5 %
Голем попуст на Батеријата Поддршка 433Mhh/868Mhz безжична детектор на Чад пожар компатибилен со ST-VGT и ST-IIIB аларм систем

Голем попуст на Батеријата Поддршка 433Mhh/868Mhz безжична детектор на Чад пожар компатибилен со ST-VGT и ST-IIIB аларм

DEN 958.00
DEN 1008.00

Количина на стоки
Тековен

Голем попуст на Батеријата Поддршка 433 Mhh/868 Mhz безжична детектор на Чад пожар компатибилен со ST-VGT и ST-IIIB аларм систем Стандард pacakge вклучуваат : Безжичните детектор на Чад X 1 Подарок кутија X1
MD-2105 R е безжична детектор на чад, тоа донесува thermistor сензор и фотоелектрически инфраред LED индикација, подесувате вклучите копчето, изградена-во ѕвончето, точно откривање смог густина кога во текот на стандардно ниво (UI 217 / 3.2%/стапки), тоа може да се направи аларм со себе преку вграден во сирена, а исто така и испрати безжичниот сигнал на аларм да се огласува control panel во исто време, ниско ниво на батеријата индикација дека се направи еднаш звук во секоја 2 часа преку вградена сирена, лесно да се инсталира на плафон или на ѕид со користење на завртки со countersink глави кои беа спакувани во пакет.
Карактеристики : thermistor сензор / фотоелектрически инфраред LED смог чувствителност во согласност со UI 217 / 3.2%/нозе испратени статус сигнал на секои 15 секунди или 65 секунди не емитуваат радиоактивен елемент авто испрати сигнал кога ниска моќност напон или ре-поставување на вграден во ѕвончето се направи еднаш звук во секоја 2 часа кога батеријата е низок напон само-тестирање индикација : инфраред LED го вклучите, а потоа направи 2 ѕвончето звук аларм индикација : инфраред LED вклучи и околу 30 seonds ѕвончето звук во исто време моќ влез : 6 VDC (CR123 A 3.0 V Литиум Батерија x 2 парчиња) статична струја е 20µA ~40µA / alarm тековни е 20m A аларм волумен : 85d B на растојание од 10 метри опкружување при работа : -5 C ~ +50 C / влажност : 10% ~90% безжична емитуваат фреквенција : 433 MHz / 868 MHz безжична емитуваат опсег е 100 (во отворен простор) димензија е Φ105mm / слонова коска бела боја
Повеќе прашања ве молиме да контактирате со мене онлајн
Skype : carol_midou
Whatsapp : 8613537610441
E-mail : керол(во)alarmsystems.cn

Други карактеристики

боја:
433Mhz, 868Mhz
Лозинката Тастатура:
No
моќност:
аа батерија
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Големина:
100mmX100mmx30mm
Видео Интерфејс:
No
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Екранот:
No
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Бренд Име:
Златна Безбедност
Алармот Тип:
Алармот
Број На Модел На:
MD-2105R
боја:
Бела
Smart Дизајн:
Мини / Legerity
Безжична растојание:
Фреквенција:
defualt 868mhz, 433Mhz за опција
868MHz Смог Стандард на Ниво:
UI 217 / 3.2%/нозе
Слаба Батерија Аларм:
вграден-во ѕвончето направи звук во секоја 2 часа кога батеријата е низок напон
Напојување:
6VDC (CR123A 3.0 V Литиум Батерија x 2 парчиња)
Димензија:
дијаметар 105mm. Висок

Најдобри понуди