• Неодамнешно
Авантурист игра бегство соба реквизити објект и метал сензори проп објект и метал близина на сензорот за да го отклучите од JXKJ1987 бегство

Авантурист игра бегство соба реквизити објект и метал сензори проп објект и метал близина на сензорот за да го отклучите

DEN 1824.00

Количина на стоки
Тековен


Ве молиме да се одржи на вториот за да ги видиш демо видео.
Име на производ : Објект и метал сензори-со аудио верзија
Краток вовед
Играчите треба да дознаете обичен објект и метален објект преку загатки. Кога ги направи блиску до објектот сензор и метал сензор, 12 V ЕМ ќе заклучите ослободување со аудио.
Производ моменти
1. Корисникот може да направи ревизија на играта аудио со ТФ-картичка во контролер.
2. Можете да го контактирате доколку сакате повеќе сензори.
Детали вовед
1. Кога играчите внесете соба, тие ќе го гледаат два сензори кои може да се инсталира на ѕид или дрвена табла.
2. Играчите треба да дознаете обичен објект и метален објект преку загатки.
3. Кога играчите прават обичните објект блиску до објектот сензор и се направи метален објект блиску до метал сензор, 12 V ЕМ ќе заклучите ослободување со аудио.
На 12 V EM заклучување не ќе отпуст ако играчите прават обичните објект блиску до метал сензор.
Како да го ресетирате?
По активирањето успешно, се на два објекти на оддалеченост од сензори за да ги ресетирате.
Проп листа
Еден објект сензор (уреди со покажувач на опсегот : 0-10 см)
Еден метал сензор (уреди со покажувач на опсегот : 0-5 см)
Еден контролер
Еден 12 V адаптер

Други карактеристики

боја:
Аудио верзија, Не аудио верзија
Екранот:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Лозинката Тастатура:
No
Големина:
20*20*20
моќност:
12v
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Алармот Тип:
Алармот
Наоружува Тип:
смарт картичка
Видео Интерфејс:
Yes

Најдобри понуди