• Неодамнешно
  • -9 %
SmartYIBA Безжични GSM WIFI RFID Home Security Надзор и алармен Систем Со Безжична Сирената ПИР Сензор за Движење Android и IOS АПЛИКАЦИЈА

SmartYIBA Безжични GSM WIFI RFID Home Security Надзор и алармен Систем Со Безжична Сирената ПИР Сензор за Движење Android

DEN 5207.00
DEN 5721.60

Количина на стоки
Тековен

*Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Онлајн GPRS да се добие опрема статус,автоматски аларм кога не сте на интернет.
Smart YIBA Smart Безжична Домашна Аларм Систем WIFI GSM, GPRS Burglar Безбедност Аларм Систем Со Видео IP Камера ПИР Сензор за Движење
ЗАБЕЛЕШКА : Овој аларм панел поддршка англиски,руски,шпански,германски,полски, Франција,италијански, Кинески Слободни Switchable. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. *WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона.
>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign. *Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола,RFID картички и безжични детектор.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус.но, има само на англиски јазик прирачник книга. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. *Поддршка на надворешниот безжични сирената. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Врз основа на u COS-III оперативен систем. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс.

Други карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Јазик:
Француски
Број На Модел На:
YB103036
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Бренд Име:
SmartYIBA
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Зона Број:
99PCS
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Излез Број:
99PCS
Големина:
15*8*8
моќност:
AC 110-240V
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната

Најдобри понуди