• Неодамнешно
  • -8 %
Yobang Безбедност 3G Аларм WIFI/GPRS/SMS+RFID Домашен алармен Систем Безжична Безбедност ПИР Врата/Прозорец Сензор Апликации, ги Контролирате WCDMA/CDMA

Yobang Безбедност 3G Аларм WIFI/GPRS/SMS+RFID Домашен алармен Систем Безжична Безбедност ПИР Врата/Прозорец Сензор Апликации,

DEN 9450.00
DEN 10272.00

Количина на стоки
Тековен


започнете
Wifi+3 G Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.
Преглед : Овој аларм систем е на високо-крај 3 G/WIFI аларм со стабилен и сигурен перформанси и се однесува. 2.4-инчен TFT екран во боја и допрете тастатура со вграден моќен ПРОЦЕСОР господар и одлична работа искуство. Домаќин поврзува ПИР движење сензори, вратата контакти, детектори на чад, гас детектори и итни копчето додатоци итн. По добивањето аларм, домаќин ќе се прикаже на алармот зона и аларм сирената на лице место, додека текстот да и бирање на бројот претходно да го извести корисникот. Тоа е широко се користат во куќи, фабрики, училишта, продавници, погодност продавници, финансиски соби, вили, заедници и други област потребни за да бидат заштитени за да се осигура безбедноста на лица и имот во сите аспекти.
Пакет содржина : 1 * Аларм Домаќин 8* Безжичен ПИР Детектор на Движење 12* Безжичен Сензор за Врата 4* Безжичен Далечински Контролер 1* Безжичен Сирената 1*Безжичен Сензор на Чад 2*Безжичен Стаклото се скрши Сензор 2*RFID Keyfobs Забелешка : овој аларм панел само поддржува 3 G SIM картичка, не го поддршка на подготвеност 2Г GSM картичка.

Други карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
моќност:
DC 5V(микро USB стандарден интерфејс за напојување)
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Број На Модел На:
YB104
Наоружува Тип:
СТАН
Видео Интерфејс:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS
Екранот:
Yes
Употреба:
Вратата,Home Security System СМС Предупредување
Тип:
3G Wifi Аларм Систем
Функција:
управувана од било каде
Фреквенција:
433Mhz
Поддршка 3G Бенд:
3G WCDMA
со wifi функција:
Yes
Поддршка IP Камера:
Yes

Најдобри понуди