• Неодамнешно
  • -9 %
SmartYIBA безжичен wifi gsm аларм систем TFT дисплеј на вратата сензор home security алармни системи Жичен Сирената со HD IP камера

SmartYIBA безжичен wifi gsm аларм систем TFT дисплеј на вратата сензор home security алармни системи Жичен Сирената со

DEN 9732.00
DEN 10694.40

Количина на стоки
Тековен

*Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм.
>> Опис на производот : * на 2,4 инчен TFT екран ,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign. * Онлајн GPRS да се добие опрема статус ,автоматски аларм кога не сте на интернет. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. * Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм. *Центар за далечински управувач. * WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем ,поддршка на различни аларм канали.
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори. 4) 5 Зона од типот на Поставки : Обични зона,се држат за рака, 24 ЧАСА за итни случаи зона, затворени зона, врата зона за да се исполнат различни потреби >>>Пакет содржина : Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G/4 G SIM. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. * Поддршка на надворешниот безжични сирената .11b/g/n RF стандарден Режим на батеријата : 3. *Врз основа на u COS-III оперативен систем. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент.7/500m Ah литиум-јонска Температура опсег : 0-55 степен Влажност опсег : Зошто да изберете интелигентни alarmes систем YB103 ? 1) SMS со Далечински Управувач за backup 2)СОС-Возраст и Дете 3)Безжични студија 1527 серија додатоци, и колку што 99 детектори и далечински контроли.

Други карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок, Приклучете НИ се
Излез Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Големина:
5*8*8
Бренд Име:
SmartYIBA
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Јазик:
Англиски
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Број На Модел На:
YB10379
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
моќност:
Глобална напојување за AC100-240v
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz

Најдобри понуди