• Неодамнешно
  • -20 %
70% Бамбус Влакна 30% Памук Муслин Ќебиња Диносаурус Светот Бебе Ќебе Постелнина Swaddle За Новороденче Swaddling Ќебе Бања Пешкир

70% Бамбус Влакна 30% Памук Муслин Ќебиња Диносаурус Светот Бебе Ќебе Постелнина Swaddle За Новороденче Swaddling Ќебе

DEN 460.00
DEN 575.52

Количина на стоки
Тековен


Забелешка : Ако сака да серијата купите,можете да контактирате со нас на прво, ние ќе ви ги даде голем попуст!!
Големина : 120cm *120cm (47*47 инчи)
Нето Тежина : околу 170g Famouse бренд , OPP orginal торба
извоз на квалитетот бебе multifactional муслин чист памук предиво заврши brethable Материјал : 70% Бамбус+ 30% Памук донесе да погоре 0months бебе
Грижа Инструкции : се Мијат пред првата употреба Машина waash топла вода со бои како се Користи само хлор-слободен кајгана кога е потребно Собори сува ниска Donot железо Donnot сува чиста
Multifuctions за вашиот подобар избор :
Новородените бебиња треба да се чувствувате топло, удобно и безбедно, како и кога тие се во нивната мајка оружје. Swaddle ќебиња се совршен начин да им помогне да се чувствуваат безбедно за време на раните месеци. Тие можат да се зголемат како многу спијам и бидете сигурни дека тие се одмори доволно да се развие. На повеќе спијам, тие се повеќе хормон за раст секреција и развој ќе се одржи.
Придобивките од Swaddling :
-Подолго Спие
-Ублажувањето на Плаче Бебе
-Намалување на SIDS
-Се задржи бебето топло и се доставува
Чекор по Чекор Водич Чекор 1 : се Свитка swaddle во триаголник, и место бебе во центар со рамениците само се-ниска пати. Чекор 2 : Ставете го бебето е десна рака заедно со телото, малку свиткани. Земете истата страна на swaddle и се повлече на неа безбедно низ бебе раката и градите, tucking на ткаенина под бебе. Оставете левата рака слободни. Чекор 3 : Поклопецот на дното на swaddle до и над бебето нозе. Навивам точка на ткаенината во врвот на swaddle. Чекор 4 : Ставете го бебето е левата рака заедно со телото, малку свиткани. Земете останатите swaddle, и да ја заврши над бебе раката и градите, tucking на ткаенина под бебето за да се обезбеди swaddle.

Други карактеристики

Возрасна Група:
Бебиња
Возраст Опсег:
0-3 месеци,13-18 месеци 4-6 месеци,7-9 месеци,2 години Нагоре,19 до 24 месеци,10-12 месеци
Шаблон Тип:
Цртан филм
Материјал:
Памук / Бамбус Влакна
Големина:
120X120cm (47x47 inches)
Број На Модел На:
WF-03
Бренд Име:
Kacakid
Стилот 1:
Бебе Ќебе Новородените
Стил 2:
децата ќебе
Стилот 3:
муслин ќебиња
Стилот 4:
70% Бамбус Влакна +30% Памук Ќебе
Стилот 5:
Примање Ќебиња
Стил 6:
памук бебе ќебе
Стил 7:
новороденче ќебе
Стилот 8:
Бања Пешкир Ќебе За Новороденче
СТИЛОТ 9:
Swaddle Заврши Бебе
стилот 10:
120x120cm ќебиња

Најдобри понуди