• Неодамнешно
  • -20 %
4pcs LiitoKala Lii-30A HG2 18650 3000mah електронска цигара акумулатори моќ високо празнење,30A големи тековната

4pcs LiitoKala Lii-30A HG2 18650 3000mah електронска цигара акумулатори моќ високо празнење,30A големи тековната

DEN 691.00
DEN 863.52

Количина на стоки
Тековен


Liitokala lii-30 A HG2 18650 врвот 10 A испуштање струја моќ литиум батерии
3.7 V 3000 mah капацитет не е празна марка
Authntic моќ batterye
Батериите можат да бидат 10 A тековната работа!!!!!!
Посебни продолжение големи тековната работа на производи, како што се електронските цигари, авиони, модел авион, електрични алатки!
Име на производ : Liitokala lii-30 A HG2 18650 моќ литиум батерии
1, модел : liitokala 18650 HG2 моќ литиум батерии
2, стандарден капацитет : 3000mah
3 и најмал капацитет : 2900mah
4, отценети напон : 3.6 V
5,полнење напон : 4.2 v
6, испуштање критичниот напон : 2.5 V
7, максималниот напон на полнење : 4.25 V
8, одржлив максимално полнење на струјата : 4А -
9, одржлив и од полнење на струјата : 10 A
10, максималната испуштање струја одржливиот : 15 A
11, тежина : 46g
12, им овозможи на собна температура : полнење : 0~45, испуштање : - 20~60
13, клеточната површина температура граници : на полнење : 60, испуштање : 80
14, големина : 18.2 mm (Д)x 65.0 mm (H).

Други карактеристики

Поставете Тип:
Само Батерии
Номиналниот Капацитет:
2601-2999mAh
Батеријата Број:
4pcs
Број На Модел На:
Lii-30A HG2
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Големина:
18*65

Најдобри понуди