• Неодамнешно
  • -5 %
година Нови оригинални за panasonic 18650 литиум-јонска батерија 3400 mAh NCR18650B 3.7 V акумулатори+ V10 18650 полнач

година Нови оригинални за panasonic 18650 литиум-јонска батерија 3400 mAh NCR18650B 3.7 V акумулатори+ V10 18650

DEN 228.00
DEN 239.52

Количина на стоки
Тековен


Испрати листа :
1;само 1pcs полначот=V10 полначот*1
2;само 1pcs батеријата = NCR18650 B 3400mah батеријата *1 (со заштита)
3;информации за батеријата и полначот = NCR18650 B 3400mah батеријата *1 (со заштита)+ V10 полначот *1
Опис на производот : Батеријата Име : оригинални 18650 (Гарантира Оригиналот) Јапонски производство на Батеријата Материјал : Li-ion батерија информации за батеријата Бренд : за panasonic Батерија Тип : NCR18650 B Батеријата Спецификации : 18.5 * 69.5 (мм) Тежина : 47g Отпор : 35-50 метри Ω на Полнење и празнење пати : 1000 Батеријата напон : 3.6-3.7 стандарден напон се Мијат напон 4.2 V испуштање на напон во 2.75 V Проширените V10 Конектор за Универзален Паметен Полнач за Батеријата Поддршка 3.2 V литиум батерија е литиум / 3.7 V / 3.8 V литиум батерија : 26650, 22650, 26500, 18650, 18490, 18350, 17670, 17500, 17355, 16340, 14500, 10440, и други. Ni MH батерии : aaa / aa // sc / s, и други. Карактеристики : Високо ниво на безбедност, без експлозија, нема оган; Не-токсични, загадување, ROHS сертификација; Конзистентност, Долг живот повеќе од 1000 пати; 100% висока температура на испуштање на условите на ефикасноста на извршувањето на 65 степени; Користите полнење тековната мора да биде помалку од 2200 м-р (1 C). полнење отпор : Полнење Напон 4.3 V, време на полнење не е проблем. Безбедност : Одлична безбедноста батерија, оваа појава на пожар, експлозија, производот е соодветна алатка, на HM, и некои високо оптоварување тековната, електричен циклус на барања за изведба Примарна цел : Овој дел е главно се користи во лаптоп батеријата одделение фенерче, мобилен уред, може да се направи на сите видови на батерии. Забелешка : 1) со индустриски батеријата пак може да биде лемење, но ве молиме не користете ја заварување место заварувач, заварување машина е професионалец, не користете ја батеријата со други видови на батерии. Не се отстрани соодветната пазарната вредност (во различни скапоцени метали) батерија старо, па ве молиме да не се фрли, може да ја заштитиме нашата животна средина за опстанок. 2) 18650 литиум батерија производители, генерално, не се означени на погоре, за да го идентификува потенцијалот на батеријата или на капакот на батеријата бои

Други карактеристики

боја:
olny 1pcs полнач, само 1pcs батеријата, батерија и полнач
Број На Модел На:
NCR18650B
Бренд Име:
VariCore
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Батеријата Број:
1pcs
Номиналниот Капацитет:
3001-3500mAh
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Големина:
18.5*69.5mm
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
3400mAh

Најдобри понуди