• Неодамнешно
  • -10 %
SAMSUNG Оригинални Таблета Батеријата SP397281A За Samsung Galaxy Tab 7.7 P6800 P6810 i815 Вистински Автентични Замена на Батерии

SAMSUNG Оригинални Таблета Батеријата SP397281A За Samsung Galaxy Tab 7.7 P6800 P6810 i815 Вистински Автентични Замена

DEN 720.00
DEN 800.64

Количина на стоки
Тековен


Батеријата Бренд : Samsung
Батерија Тип : SP397281 A
Капацитетот на батеријата : 5100m Ah
Напон лимит : 4.2 V
Компатибилен со : Samsung Galaxy Tab 7.7 P6800 P6810 i815
Батеријата Земја на Потекло : Кина
Пакување спецификација : најголемиот дел пакет
Важно : Новите Литиум Јон батерии мора да биде ЦЕЛОСНО НАПОЛНЕТА и ЦЕЛОСНО ИСПРАЗНЕТА 2 до 3 пати, пред да бидат ЦЕЛОСНО УСЛОВЕНИ. Ве молиме запомнете дека новиот Литиум-Јонска батерија е полн перформанси и долговечност е само постигнаа по 2 до 3 комплетни циклуси на полнење и празнење. Откако ќе оди преку 2 до 3 циклуси, ти никогаш не ќе мора да услов вашата батерија повторно! Сите времињата за разговор и standby се приближни, во зависност од превозникот е на прилагодувањата на мрежата, јачина на сигналот, и избраните карактеристики. Времињата за разговор и Standby, ќе бидат пониски во Аналоген режим, како што е наведено погоре.
Почитувани клиенти и пријател : Услуги/Повратни информации кога ќе се купи мојот објект. ако нешто необично се случува : Не се примени предмети,или не е во согласност со описот,или од други причини направи да не се задоволни. Ве молиме не го напушти неутрален(или негативно)повратни информации или отворен спор лесно,ве молиме да се чувствуваат слободни да пишувам да ме контактирате. Ние ќе се потрудиме услуга да се реши што е проблемот. Верувам дека добрата комуникација може да го реши сè. Повторно, ви благодарам многу. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ние ќе брод вашата предмети, како е можно поскоро откако ќе се направи исплата. Ако вашиот објекти истрча на акции или било какви други проблеми. Ние ќе ви покаже како е можно поскоро. Нормално, ние брод тоа од страна на Хонг Конг Воздухопловната, Сингапур Воздухопловната. Меѓународната Превозот бара повеќе комплицирано превозот постапки. Ако објектот не пристигне по очекување ден или било какви други прашања. Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. Ние ќе се потрудиме да го реши проблемот

Други карактеристики

Батерија:
Yes
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Samsung
Број На Модел На:
SP397281A
Пакет:
No
Употреба:
телефон батеријата

Најдобри понуди