• Неодамнешно
2017 нови Гем мушка калапи Fudge силиконски калап Bao цвеќиња силиконски калап чипка цвет мувла

2017 нови Гем мушка калапи Fudge силиконски калап Bao цвеќиња силиконски калап чипка цвет мувла

DEN 714.24

Количина на стоки
Тековен


Стариот процеси како што се greasing или flouring станат непотребни. И не треба да се грижите за силикон прибор нула вашиот спроведување.
Квалитет : Сите производи се во согласност со безбедност на храна меѓународните правила.
предност
1. Сите видови на новина дизајни клиенти дизајни се weclome боја било која боја ви се допаѓа Пакување Polybag пакување е на располагање Пакување како клиент барање Порта Тијанџин Плаќање T/T, Western union, Paypal примерок цел прифатливо време на испорака 5-7 дена или во зависност од cutomers' цел количина
Нашата мисија е фокусирана на Квалитетот, Услугата и Цена
Нашата компанија е комбинација на производство и трговија со 2 години работно искуство во производство. RHOS , Американската ФДА, Германија LFGB.2017 нови Гем мушка калапи Fudge силиконски калап Bao цвеќиња силиконски калап чипка цвет мувла Опис Item Име Гем мушка калапи Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина/cm 28cm*8. Безопасни, nontoxic и висок квалитет на храна одделение силиконски материјал 2. Тие се лесно да се мијат.
Служба : Ние обезбеди консултантски услуги за силиконска гума дел технички информации, како и ефикасна по продажба на одговори за да се намали одлагање или отпад за вашата инвестиција во проект создавање и производство. Температурата опсег : -40 F на +446 F 3. На stainess челик кујнски алатки може да го изгребат вашето тавата.
Нашите главни пазар
Нашите услуги
Со нашиот принцип на "квалитет и заедничка корист, клиентите прво", искрено очекуваме да соработува со пријатели од целиот свет за развој во иднина. Можете да пати ги како сакате, и тие ќе бидат без било каква штета.се наоѓа во главниот град на кина, Пекинг, со совршен објекти
.професионален дизајн и продажба тим
3.еден-стоп услуга извори
4. Покрај тоа, тие се лесно да се продавница. Лесно да се мијат и се справи со 4.контрола на квалитет и време на испорака е строго контролирани
5. Шарени силикони прибор не е само да се направи вашата кујна убава, но, исто така, се збогати вашиот живот. На силиконски пан торта е совршено мека.
СИЛИКОНСКИ КАРАКТЕР
Нашата фабрика производи се во ултра чиста контакт со храна силикони.Вистински производителот, завршен печење алатки catagory
2.Сите производи не-стап и отстранување од мувла е лесно и брзо. Ние ви посакам добредојде да patronize нас и да се направи бизнис преговори со нас.8 cm мувла тежина/g
385 G Место на Потекло Пекинг, Сертификат LFGB/ФДУ/CE/ЕУ/SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо.

Други карактеристики

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,CE / ЕУ,ФДУ,LFGB,SGS
Бренд Име:
LX мувла
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Број На Модел На:
LX-T8266
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No
Сексуално Сугестивна:
No
Силикони:
100% храна одделение силиконски
дизајн:
шлаг
боја:
Случаен испорака
Производство на земја/регион:
Пекинг, Кина
Издржливост :
може да се користи илјадници пати
Отпорност На Топлина:
Од -40 до +280 Degress F
Употреба:
калап за makingchocolate, фондан, бонбони, декорација торта или колаче
Услуга:
ОЕМ

Најдобри понуди