• Неодамнешно
  • -15 %
Новиот Патент 2 парчиња/Многу TWS Отворено Безжичен Пренослив Bluetooth Звучник Точно Безжична Стерео HiFi Водоотпорен Bluetooth Звучник

Новиот Патент 2 парчиња/Многу TWS Отворено Безжичен Пренослив Bluetooth Звучник Точно Безжична Стерео HiFi Водоотпорен

DEN 2852.00
DEN 3355.20

Количина на стоки
Тековен


2018 Нови 2бр/ Пар TWS Отворено Безжичен Пренослив Bluetooth Звучник 100% Точно Безжична Стерео Hi Fi Водоотпорен Bluetooth Звучник
Карактеристики На Производот :
1. TWS Bluetooth Звучник. -Со вистински безжична стерео технологија, TWS функција овозможува да го спарите двата X-068 јазик преку bluetooth за да формираат безжична лево и десно канал систем за да се создаде двојно зголемена и избалансиран стерео звук. (Бара Два X-068 Јазик)
2. Hi Fi Стерео Звук . - Кристално Јасно Вокал и Моќен Бас. Со 6 W*2 звучници, ќе ви овозможи да уживате во Hi Fi Стерео Звук Квалитетна музика слободно , во секое време и насекаде каде што сакате .
3. Најновите Bluetooth V4.1 Конективност. - Овој безжичен звучник работи со таблети, телефони и други bluetooth-от уреди од 10 метри до 20 метри. Универзална компатибилни и лесно да се пар.
4. IPX5 Отпорен на Вода. -Оваа TWS Безжични звучници е дизајниран како IPX5 отпорен на вода за поддршка на нормална игра, се спротивстави на вода за прскање, rainproof или во бања, но тоа не може да биде ангажиран во вода
5. Подолго траење на Батеријата и Трајни Перформанси. -Животот на Батеријата е добар околу 8 часа, со голем капацитет литиум батерија. Батеријата полнете ја само трае околу 3 часа.
6. Преносни мала Тежина. -Тоа Само тежи 12.4 оз прави повеќе погодно за забава, активности на отворено и кампување
Технички Спецификации :
1. Возачот Единица : 1.5"x4pcs
2. Излезна Моќност : 12 W/Пар
3. Отпорност : 3 OHM
4. SNR : ≥ 90 DB
5. Зачестеност Одговор : 80 Hz—20 KHz
6. Капацитетот на батеријата : 2200 MAH
7. THD :
8. Производ Тежина : 360g /еез
9. Производ Големина : 157x27.5x58 MM
10. Функции : Bluetooth/TWS/ПОМОШЕН
Она што е Во Кутијата :
2 парчиња x Bluetooth Звучник
2 парчиња x USB Кабел за Полнење
2 парчиња х 3.5 MM Машки да Машки Аудио Кабел
2 парчиња x Упатство

Други карактеристики

боја:
црна боја
Извор На Енергија:
ВАШИНГТОН,Батерија
Материјал:
Пластични
комуникација:
ПОМОШЕН,Bluetooth
Батеријата:
Yes
Гласовна Контрола:
No
Фреквентен Опсег:
100Hz-20KHz
Излезна Моќност:
12W
Кабинетот Материјал:
Пластични
Поддршка СТАН:
No
екран:
No
Звучник Тип:
Преносни
Број на Звучникот за Куќиште:
2
Интелигентни Личен Асистент:
Никој
Вграден Микрофон:
Yes
Поддршка Apt-x:
No
Канали:
2 (2.0)
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Репродукција Функција:
Никој
Далечинска Контрола:
No
Функција:
Никој
екран:
No
Водоотпорен:
Yes
Аудио Crossover:
Полн Опсег
PMPO:
12W
Број На Модел На:
X-068
Бренд Име:
Sunnylink

Најдобри понуди