• Неодамнешно
  • -10 %
MAF МАСА ПРОТОК на ВОЗДУХ СЕНЗОР МЕТАР ЗА BMW E36 E38 E46 316i 316Ci 318i 740d Z3 0280217124 1433565 13621433565 0 280 217 124

MAF МАСА ПРОТОК на ВОЗДУХ СЕНЗОР МЕТАР ЗА BMW E36 E38 E46 316i 316Ci 318i 740d Z3 0280217124 1433565 13621433565 0 280

DEN 959.00
DEN 1065.60

Количина на стоки
Тековен

Забелешка!!!!!! ШОПИНГ ВОДИЧ ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трошоци. Секоја земја има различни царина прагот, така што треба да знаат во вашата земја даночната политика. ве молиме да бидете сигурни дека вашиот автомобил тип истиот оној тип на нашиот производ линк. ве молиме мора да се провери на нашите производи на фотографии во врска ако истиот вашиот стар дел . се надеваме дека ќе може да се добие точен стоки.
ве молиме љубезно го најдете вашиот дел на број зависи нашата фотографија.тогаш се потврди ист број на нашиот веб или контактирајте со нас. Бројот ќе се појави и било каде во дел.
Детални Апликации Спецификации : Изградена на строга контрола на квалитетот стандарди Директна замена 100% фабрика тестирани Една година Гаранција Заменува дилер дел броеви : 0280217124 0 280 217 124 0280 217 124 9000501 70640131 7516254
13621433565 13 62 1 433 565 QM702 20936656 280217124 0890112 1433565 Сосема НОВ фитинг за следните години и модели : BMW 3 (E46) 316 јас M43 B16 (16 4 E3) 1596 CC 77 KW Салон 2000-2005
BMW 3 (E46) 316 јас M43 164 E3 1895 CC 77 KW Салон 1998-2005
BMW 3 (E46) 318 јас M43 B19 1895 CC 87 KW Салон 1998-2001
BMW 3 Компактен (E36) 316 јас M43 164 E3 1895 CC 77 KW Hatchback 1998-2000 година
BMW 3 Купе (E46) 316 Ci M43 B16 (16 4 E3) 1596 CC 77 KW Купе 2000-
BMW 3 Купе (E46) 318 Ci M43 B19 1895 CC 87 KW Купе 1999-2001
BMW 3 Туринг (E46) 318 јас M43 B19 1895 CC 87 KW Имот 1999-2001
BMW 7 (E38) 740 d M67 D39 3901 CC 180 KW Салон 1999-2001
BMW Z3 (E36) 1.9 M43 194 Е1 1895 CC 85 KW Конвертибилна 1999-2003
BMW Z3 (E36) 1.9 M43 B19 1895 CC 87 KW Конвертибилна 1998-2003
TROFOM Авто Делови Co., LTD е лоцирана во економскиот и технолошкиот ouhai област Wenzhou град на провинцијата Жеџијанг во Кина, кои се посветени на автомобили, камиони електронски контролирана бензин инјектирање систем (EFI) по-продажбата на делови истражување и развој и продажба во телото модернизирани претпријатието.
Производите на компанијата се покријат во САД, Европски, Јапонски и корејски возила и имаат ISO9001 системот за управување со квалитет сертификација. Компанијата е посветена на за домашни и странски клиенти со одличен производ перформанси, и доби многу добри клиенти афирмација и пофалби, и од страна на голем број мултинационални компании на глобалниот авто делови набавки систем.
Компанијата се стреми да стане еден идеален свет претпријатие пракса, меѓународен, стабилен развој, нека светот пријатели постојано оптимизиран
ресурси споделување платформа.

Други карактеристики

Резолуција:
20936656 280217124 1433565
Чувствителност:
ТФ-MAF056
Повторливост:
13621433565 13 62 1 433 565 QM702
Hysteresis:
30CP
Тип:
Жешка Жица Тип
линеарна:
1%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Бренд Име:
TROFOM
Мерен Опсег:
70640131 7516254 0890112
Вител Тип:
0280217124 0 280 217 124 0280 217 124 9000501
oe 1:
0280217124 0 280 217 124 0280 217 124 9000501 70640131 7516254 0890112
oe 2:
13621433565 13 62 1 433 565 QM702 20936656 280217124 1433565
Тип Име:
maf маса сензор за проток на воздух
тип на возилото:
BMW E36 E38 E46 316i 316Ci 318i 740d
pin:
5pins
Состојба:
Нови
сертификација:
TS/16949
Земја/Регион на Производство:
Кина

Најдобри понуди