• Неодамнешно
  • -9 %
4 Арматурна Плоча Кислород Сензор за CITROEN PEUGEOT 206 207 307 406 OE#: 0 258 006 028 0258006028 Автомобил Додатоци Кислород O2 Сензор

4 Арматурна Плоча Кислород Сензор за CITROEN PEUGEOT 206 207 307 406 OE: 0 258 006 028 0258006028 Автомобил Додатоци

DEN 1529.00
DEN 1680.00

Количина на стоки
Тековен

Автомобил-стил, Универзална Ламбда Кислород Сензор за CITROEN ФИАТ HYUNDAI "ФОЛКСВАГЕН ""РЕНО" OE# : 0258986507 Автомобил Додатоци Кислород O2 Сензор Кога не треба да ја замените кислород сензор? 1,потрошувачка на Гориво 2,Издувен гас валкана 3,силата на Моторот недостиг 4,Грешка светлина на 5,100.000 километри километражата Позиција на Кислород Сензор Банка 1 Сензор 1 - Возачот страна пред конвертор (пред) Банка 1 Сензор 2 - Возачот страна по конвертор (задниот) Банка 2 Сензор 1 - Патнички страна пред конвертор (пред) Банка 2 Сензор 2 - Патнички страна по конвертор (задниот) најдобро е да го замени вашиот сензори во парови или сите. На пример, ако сте го замени низводно лево сензор, исто така треба да го замени низводно право. Сепак, на повеќето возила произведени од 1996 година, замена на еден сензор (особено пред моторот следење на сензорот) ќе предизвика ЕКУ) за да поставите код за други сензори. Ова е затоа што новиот сензор префрлување активност е многу побрз од оној на постара возраст сензори. Веројатно е дека на повеќето возила, кодот ќе бидат поставени во рок од 30-60 дена ПО првиот сензор замена. Карактеристики 1.Паметни и Брз одговор 2.Лесна инсталација 3.100% тестирани пред пратката 4.Широк компатибилност Опис : 1,OE Дел # : 0258006028 2,ТБ Дел # : TB050403 3,Број на жица : 4 4,Должина на Кабел : 350mm 5,Тема : M18 X1.5 5,Отпор : 9±1.5 ohm 6,Стил : Planar, OE Стил 7,Позиција : Возводно & Низводно 8,Гаранција : 12 месеци 9,Испорака : 1 ден испраќаат директно од фабрика Fitment : ве Молиме да СЕ СВЕСНИ дека возилото компатибилни и OE# не може да се сите опфатени. Ако веќе имате OE број на делови или слики што го барате за, ве молиме испратете ни да се провери и recomment ти се точни. Исто така можете да ни ги испратите на ВИН бројот на вашиот автомобил, тоа е НАЈДОБАР начин да се провери дали ова е ВИСТИНСКИОТ FITMENT. Модел CC KW Цилиндар Тип Година PEUGEOT CITROEN BERLINGO (B9) 1.6 1587 66 4 MPV 2008 - CITROEN BERLINGO (B9) 1.6 1587 80 4 MPV 2008 - CITROEN BERLINGO (МФ) 1.4 јас (MFKFX, MFKFW) 1360 55 4 MPV 1996 - CITROEN BERLINGO (МФ) 1.6 16 V (MFNFU) 1587 80 4 MPV 2000 - CITROEN BERLINGO (МФ) 1.6 16 V (MFNFU) 1587 81 4 MPV 2002 - CITROEN BERLINGO Кутија (B9) 1.6 1587 66 4 Кутија 2008 - CITROEN BERLINGO Кутија (B9) 1.6 1587 80 4 Кутија 2008 - CITROEN BERLINGO Кутија (M_) 1.4 јас (MBKFX, MBKFW) 1360 55 4 Бо

Други карактеристики

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
автомобил сензори
Воздухот Гориво Сооднос Сензор:
кислород сензор
о2 сензор:
ламбда сензор

Најдобри понуди