• Неодамнешно
  • -21 %
Автомобил Автоматски Резервна копија на Паркинг Заден Обратна Камера за ФОЛКСВАГЕН Бора Magotan Jetta Буба Passat SCIROCCO ПОЛО, Голф Седиште Леон Altea Врвен

Автомобил Автоматски Резервна копија на Паркинг Заден Обратна Камера за ФОЛКСВАГЕН Бора Magotan Jetta Буба Passat SCIROCCO

DEN 483.00
DEN 612.00

Количина на стоки
Тековен

7 mm
Видео Излез : РКА/4 Pin Din, 1.Откако вашата нарачка е обработени и добивме расчисти/потврди за плаќање.
сите производи ќе брод надвор од нашата фабрика во 1~2 работни дена по примање на вашата нарачка.Сите предмети имаат половина година гаранција.Ние зависи од нашите клиенти задоволство да се успее.Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на објектот. Осветлување : 0.5 м
Важна Забелешка :
Почитувани купувачи,ве Молиме мора да се провери на камерата големина и изглед пред да поставите цел,
види дали може да се вклопи во вашиот автомобил табличка светилка место големина и изглед!
Бидејќи истиот автомобил модел во различни земји може да има некои разлики,
ве молиме проверете ја камерата големина и да се споредат инсталација на вашиот автомобил внимателно за да се избегне грешка.
Жица Камера Пакет Се Вклучени :
Една камера. И да биде тест 100% пред да го испратите производот до вас.Затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.Сите врати мора да има претходно овластување.Ако сте задоволни со објектот и нашите услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек со 5 ѕвезди,и ние ќе го прават истото за вас.Ако наидат на проблеми во текот на превозот процес или било какви проблеми со објектот, ве молиме да ни даде можност да реши проблеми, и искрено ќе се обидеме потрудиме да ги реши сите проблеми за вас, веднаш штом ќе може да. 150 м-р
Работен Напон : 12 V DC
Електронски Shutter : 1/50(PAL)/1/60(NTSC)~1/100,000 Секунди
Минимална Осветлување : 0.Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме!
Повратни информации
1.0 Vpp композитен видео во 75ohms
Тековната Потрошувачка : Max.Ние секогаш се обидуваме се потрудиме да им понуди најбрзиот превозот.4 GHz безжична предавател/приемник за set (12-Volt за возило инсталација)
Работа Спектар : До околу 50m(Hollowness)
Се поврзува на тркалата-видете камера и предна видео екран
Одговара на сите РКА композитен видео врски
Напојување : DC 12 V
Предавател/Приемник Кабел Должина : 1.4 GHz Приемник со 1,5 метри кабел
GPS Предавателот Приемник Безжична Камера Пакет се Вклучени :
Една камера.
Еден од 1,5 метри моќ Кабел.
РКА Видео 2.
На еден општ прирачник.Ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации,ние ќе се најде решение за да се исполнат вашите барања и подобрување на задоволство.
Превозот
1.
Гаранција и да се Врати
1.

Други карактеристики

Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
Fongent
Алармот Тип:
Алармни Системи,Задната Страна
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
Пластични
Ноќ визија:
Поддршка Ноќ Визија
Работна околина:
-40 степен centigrade до +80 степен centigrade
Водоотпорен:
Поддршка Водоотпорен
како широк е приказ на агол:
многу широк, речиси 170 Степен
Сигнал Систем:
PAL/NTSC за избра
сензор на слика:
Нови Superhigh се чувствителни на Светлина Боја со Висок Квалитет Сензор
Резолуција:
480 TV линии (Enhanced) 648*488 Пиксели
Видео излез:
РКА/4 Pin Din, 1.0 Vpp композитен видео во 75ohms
Работен напон:
12V DC
Минимална Осветлување:
0.3 Лукс (ден), 0Lux (со IR)

Најдобри понуди