• Неодамнешно
АВТО -1080P Full HD Novatek GT300 Автомобил Dvr 170 Степен Широк Агол Автомобил Камера Рекордер Со Визија Ноќ Со G-Сензор Цртичка Cam Б

АВТО -1080P Full HD Novatek GT300 Автомобил Dvr 170 Степен Широк Агол Автомобил Камера Рекордер Со Визија Ноќ Со G-Сензор

DEN 787.68

Количина на стоки
Тековен

1080 p FULL HD резолуција : 170 степен На + одделение висока резолуција широк Агол леќа.2.4 инчен висока резолуција на LCD, може да се види додека снимањето.
4 x дигитален зум.Ноќно функција.Автоматски го вклучите/исклучите функцијата.Поддршка HDMI full HD видео пренос.
Поддршка ТФ мемориска картичка до 32 gb.Лесна циклус циклус снимка функција.Движење откривање функција.G - сензор функција.
Јазична поддршка : Кинески, англиски, француски, германски, италијански, Јапонски, полски, португалски, руски
Ве молиме имајте во предвид :
АВТОМОБИЛОТ DVR може да биде само 2 на АВТОМОБИЛ кој е на 12 v моќ. Тоа може да изгори На матичната плоча ако информира за коли од 24 v моќ. Ако сакате да ја користите за коли, и ве молиме додадете 24 v12v конвертор.
Ви благодариме.
Важна совети за SD картичка
Автомобилот камерата е HD1080 P снимање на видео, високите барања На SD-картичката. Со цел да се гарантира на нормална употреба на автомобил камера, ќе треба SD картичка од висока стапка на писменост. На C10 висока -брзина картичка е тоа, и мора да се осигурате дека SD картичка има добар квалитет. Ако се користи низок квалитет на SD картичката, автомобил камера може да не работи правилно.
Нашите SD-картичката е точно, c10 - брзина со висок квалитет, може да се обезбеди нормална работа на автомобил камера.
Ако не можете да бидете сигурни дека SD-картичка ќе се купуваат на друго место има добар квалитет, ние како кога купувате автомобил камера додека купување на SD-картичката не се тука, што може да се обезбеди нормална употреба на автомобил камера.
Пакет содржина :
1 x Автомобил DVR
1 x Автомобил полнач линија
1 x Податочна линија
1 x Морон
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Други карактеристики

Sd Мемориска Картичка:
Никој
Бренд Име:
Fasdga
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Батеријата:
Никој
GPS logger:
Никој
Макс Надворешна Меморија:
Никој
Екранот Размер:
Никој
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Рамки Во Секунда:
-
Чипсет Производител:
-

Најдобри понуди