• Неодамнешно
  • -10 %
Пар 2x Црвено C5W C10W LED 36/39/41mm CANBUS Автомобил Festoon Светлина Авто Внатрешни работи Купола AC12V 24V

Пар 2x Црвено C5W C10W LED 36/39/41mm CANBUS Автомобил Festoon Светлина Авто Внатрешни работи Купола AC12V 24V

DEN 216.00
DEN 239.52

Количина на стоки
Тековен


Пар 2x Црвено C5 W C10 W LED 36/39/41mm CANBUS Автомобил Festoon Светлина Авто Внатрешни работи Купола AC12 V 24 V
-35.99 /десетина ДОЛАРИ 3.59-35.99 /дузина
Модел
XC36mm-4014-В-12-Р
Напон
AC12 V/24 V,не-поларитетот
Големина
36 MM/39 MM/41 MM
Led тип
12 4014 SMD
Температура на бојата : Црвена
пакет
анти-статички торба
Употреба
LED Festoon Светлина
Зрак агол
180 степен
Lumin
480 LM
Температура на чување
-40°~ 100°
Моќност
2.5 W Во реалните податоци
Дефектен
Помалку од 1%
Живот
50000h+
Боја
Бела
Canbus
YES
Гаранција
12 месеци
Напомена :
1.Ве молиме проверете го вашиот автомобил треба canbus или не пред да ја купите, се прво отстрани сијалицата и да го вклучите вашиот автомобил, ако код за грешка се дојде до вашиот автомобил дисплејот, покажува дека вашиот автомобил треба било каков led сијалица со canbus функција, некои Германија автомобили како BMW, Mersedes Бенц или Ауди, Фолксваген, можеби ќе треба да поврзете дополнителни canbus декодер(или екстра отпорник) .
2.Ве молиме проверете напон пред купување, обично камион бараат напон повеќе од 28 V,така што не може да се користи 12 V или 12 V/24 V сијалица, па затоа треба да го избра 10 V-30 V сијалица.
3.Нашите P13.5 S и BA9 S/BAY9 S/BAX9 S светилки сите се"+" на дното и "-"на страна, па ве молиме да забележите пред да купите бидејќи некои автомобили се бара"-" на дното на внатрешноста на пневматикот.
4.LED светилки е различна од Халоген или КРИЕШЕ светилки, на власт во нашата листата е теорија моќ, додека вистинската моќ е толку мал(заштеда на енергија) .
5.Ве молиме не го остави негативни повратни информации или да се отвори случај како ви се допаѓа ако било доцнење или неисправни, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе го реши тоа за вас одеднаш како можеме да го прифатиме.
1.Висока лумен Samsung 4014smd,супер-светли 480 LM. 2.Superbright,Canbus и Не поларните 12-24 V додека не одговараат на работи на 24 V за долго време и не се вклопуваат камион или ролна вратата. 3.Ние сме фабрика помина CE&Rosh и поддршка на големо по подобра цена. 4.12 месеци гаранција, ние ќе го замени тоа во слободен откако се потврдува нашата сијалица квалитет проблем. Вие не треба да се вратат назад, но само треба да ни помогне да се земе слика . Русија клиент, ве молиме да обезбеди детални информации за адресата на англиски јазик, кога ќе ги нарачате. Нашите поштата не признава било руски адреса. Ви благодариме за разбирањето!

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
36mm, 39mm, 41mm
Бренд Име:
Ruiandsion
Интерфејс Тип:
Festoon-39mm
Wattage:
2.5W
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Напон:
12V/24V
Објектот Тежина:
0.01G
Тип На Објект:
Светлата За Читање
Име На Модел:
XC36mm-4014-В-12-Р
Lumens:
480LM
Тип:
LED
Големина:
36mm/39mm/41mm
Напон:
Non polarity AC12V/24V
Достапни Боја:
бела 6000K
canbus :
Yes
Употреба:
Куполата Festoon Читање табличка led светло
LED чип:
4014
LED П'ty:
12SMD
Емитуваат Боја:
Црвена
Работна температура:
-40~+75 степен clesius

Најдобри понуди