• Неодамнешно
  • -21 %
4pc Б8.5d б8.5 509T 5050 Led 1 SMD Lamp, T5 Автомобил Мерач Speedo Цртичка Сијалица Табла Светлина 12v сина црвена зелена бела жолта

4pc Б8.5d б8.5 509T 5050 Led 1 SMD Lamp, T5 Автомобил Мерач Speedo Цртичка Сијалица Табла Светлина 12v сина црвена зелена

DEN 72.00
DEN 91.20

Количина на стоки
Тековен


Инсталација Забелешка : Оваа LED сијалица е поларна чувствителни, па во случај на сијалицата нема да светне, ве молиме флип тоа 180 степени
Пресврт-Заклучување Стил Б8.5 D LED Сијалица
1 - Led диоди по Сијалица
Боја : бела сина, црвена зелена жолта,розова
Ниска потрошувачка на енергија
Ниска Топлина Генерирана / Прашина и Шок Доказ
Долг Живот доколку се користи на соодветен начин (>50,000 часот)
За да се користи за 12-14 VDC (За Автомобилската Употреба)
Одговара на било Б8.5 W Пресврт-Заклучување штекер (ве молиме проверете со вашиот приклучок пред да го купите)
Тоа е најчесто се користи како инструмент светлина / цртичка светлина во возила за Volvo,За BMW ,За Saab за Holden за Commodore и други.
Ова е крајната табла светилка на видот Б8.5d. Комбинацијата на исклучително добри расејување на светлината, многу силна и јасна светлина, и тенок дизајн го прави тоа крајниот избор за паркирање на осветлување.
Кога паѓа темнината, не на светлата во купот ги направи само забележав. Можете да видите икони и светлина насекаде. Замена на оригиналните светилки во табла на нови високо-технолошки LED светилки ќе се интензивираат радоста кога возите. Дури и мали промени, како замена на вообичаените warmwhite светилки да LED светла со ксенон бела светлина го прави голема промена! Може да се добие дури и посилно осветлување на инструмент-таблата со LED светилка, отколку со оригиналниот светилки!
Пакет се вклучени : 4pcs Б8.5 5050 1 SMD светлина

Други карактеристики

Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
Б8.5
Име На Модел:
Б8.5
Објектот Тежина:
2g
Бренд Име:
AORUNYEBAO
Wattage:
0.1w
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Тип На Објект:
Табла За Предупредување Индикатор
боја:
бело, сино, црвено зелена жолта,розова
Напон:
12v
За Автомобил Светилка:
Табла За Предупредување Индикатор
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла

Најдобри понуди