• Неодамнешно
  • -49 %
Cawanerl За Nissan Pathfinder 2013-2014 100W H11 Автомобил Додатоци Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V Супер Светло

Cawanerl За Nissan Pathfinder 2013-2014 100W H11 Автомобил Додатоци Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка

DEN 1077.00
DEN 2111.52

Количина на стоки
Тековен

-На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите низок квалитет слабо светилки,обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; -цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; -Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; -Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас. - Магла светлина само одговара на следните автомобил модел : За Nissan Pathfinder 2013-2014 година

Други карактеристики

Бренд Име:
cawanerl
Објектот Тежина:
0.61kg
Специјални Функции:
Висока Моќност, Висока Осветленост, Водоотпорен
Објектот Дијаметар:
3.54inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Pathfinder-Година:
2014,2013
Материјал Тип:
Висока температура отпорни пластични + Стакло
Име На Модел:
26155-89927, 26150-89927
Напон:
12V
Nissan Модел:
Pathfinder
Тип На Објект:
Правец На Ветер
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
моќност:
100W
Напон:
12V
тековната:
3.8-4А -
Температура На Боја:
4300K
боја:
топло бела
Услуга Живот:
5000 часа
оем дел броеви:
NI2592117, NI2593117
Тип На Сијалица:
H11
Автомобил модел:
За Nissan Pathfinder 2013-2014 Година

Најдобри понуди