• Неодамнешно
  • -9 %
1 Пар H7 55W 12V HOD Xenon 6000k Белата Халоген Автомобил Главата Светлина Свет Крушка Светилка

1 Пар H7 55W 12V HOD Xenon 6000k Белата Халоген Автомобил Главата Светлина Свет Крушка Светилка

DEN 99.00
DEN 108.96

Количина на стоки
Тековен

Карактеристики : 1.100% Сосема нов и висок квалитет 2.Новата технологија ги прави HOD светилки 3 пати посветла од халоген светилки 3.Висока прозрачна флукс, висока осветленост, долг живот, ниската потрошувачка на гориво 4.Добар фокус интензитет и долги возвишеното 5.Подобрување на видливоста и да се обезбеди побезбедно возење состојба во текот на ноќта 6.Дава појасен приказ на возачот, но не влијае на спротивниот возачот кој мора да моторно возило за безбедност барање 7.Сите временски осветлување дека во можност да го издржат raining, снег, ден и ноќ и да испорача подобар приказ на животната средина на возачот 8.Дава одлична изгледа како на луксузни автомобили 9.Едноставно отстранете ја и заменете го оригиналниот светилки без жица измена Спецификации : Апликации : Автоматски Светла за Магла, автомобил главата Сијалица Тип : H7 Боја Температура : 6000 K светла Боја : Супер Бела Работен Напон : 12 V DC Моќност : 55 W Големина : 5.8x1.4cm(Hx Dia.) Количина : 1 Пар Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 Пар x Автомобил Светлина

Други карактеристики

Wattage:
55W
Тип На Објект:
Strobe Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Бренд Име:
HNGCHOIGE
Напон:
12V
Lumens:
2600lm
Име На Модел:
Други
Објектот Тежина:
8g

Најдобри понуди