• Неодамнешно
За BMW серија 3 E90 E91 325i 325xi 328i 328xi 330i 330xi 06-08 Одличен квалитет xenon бела LED Ангел Очи сијалица Ореол Светлина

За BMW серија 3 E90 E91 325i 325xi 328i 328xi 330i 330xi 06-08 Одличен квалитет xenon бела LED Ангел Очи сијалица Ореол

DEN 1228.80

Количина на стоки
Тековен


За BMW серија 3 E90 E91 325i 325xi 328i 328xi 330i 330xi 06-08 Одличен квалитет xenon бела LED Ангел Очи сијалица Ореол Светлина Нема Грешки Опис : 2 парчиња (за еден пар) на висока моќност LED сијалица; 3 W секој EPISTAR LED чип, 6 W по сијалица 7000 K ксенон HID бела боја на светлина темп. Тоа доаѓа со премиум квалитет на алуминиум тело за брзо ослободување на топлина/спречување на прегрее, OBC Грешка Слободни Тие се менуваат за BMW жолтеникаво Ангел Очи сијалица со оваа супер xenon светла бела Висока Моќност сијалица; за да одговара со Ксенон HID фарови Детали Спецификации и Карактеристики : Ние ги користиме Вистински КРИ LED чип од ТАЈВАН EPISTAR Оваа аукција карактеристики на еден пар на Супер-Светли LED чип сијалица за BMW Ангел Очи Светла (~6 W секоја сијалица) Специјално дизајнирани за BMW Без Предупредување Грешки код, крушка-out порака за предупредување порака; Без компјутер репрограмирање потребни Емитуваат 6000 K xenon Бела боја, долготраен живот Лесна инсталација, Директна замена со ОЕМ квалитет и fitment; Plug and Play, брза размена на Инстант Start-Up Време 180 дена производ гаранцијата Апликации Fitment на овој xenon Бела за BMW LED Ангел Очи (Ореол Прстен) Осветлување : За BMW (со акции опремени Ангел Очи / Ксенон Фарови Само) : 06-08 3-серија E90 седан Претходно Facelift (325i, 325xi, 328i, 328xi, 330i, 330xi, 335i, 335xi) 06-08 3-серија E91 туринг Пред-Facelift (325xi, 328i, 328xi) Оригинални За BMW ОЕМ Дел Број : 63117161444 Пакетот Вклучува : 2 парчиња (пар) на висока моќност EPISTAR LED сијалица, 6 W секој LED сијалица ве молиме посетете ја нашата Некои ефекти на клиентот за инсталација :
ако оригиналниот ангел очи прстени е толку стар , и имаат малку жолта , ние не се препорачува led маркер ангел очи . бидејќи по инсталирањето , тоа ќе не е добро Светло .
Geerge led маркер ангел очи, некои Инсталација случај :

Други карактеристики

Име На Модел:
led ангел очи За BMW серија 3 E90 E91 06-08
Бренд Име:
geerge
Тип На Објект:
Ангел Очи
Состојба:
Нови
Европската LED Осветлување:
OBC Не Код за Грешка
led светло:
7000K xenon бела боја LED
Гаранција:
Yes
Осветленост Дел Број:
63117161444
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12.6-13.8V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE

Најдобри понуди