• Неодамнешно
  • -29 %
Buildreamen2 2 X Автомобил LED Правото + Лево Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V Додатоци За Infiniti FX 37 50 30d 2008 До

Buildreamen2 2 X Автомобил LED Правото + Лево Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V Додатоци За

DEN 7494.00
DEN 10554.72

Количина на стоки
Тековен

1. Усвојување на Високо-моќ, висока осветленост САД се увезуваат LED монистра,што е доволно да предизвика другата страна на вбризгување на возилото ,може да биде доволен за да предизвикува внимание на други возила на возилото како безбедност блед на најдобри перформанси. 2. Донесе да им Помогнам на ПРЕДВОДЕНА од тековното користење на еден посветен интегрирано коло дизајн, како и добра термичка дизајн,моќ работниот век на LED светла до повеќе од 50000 часа(блескаво воопшто не се совпаѓаат). 3. Позлата на употреба на мисловните стакло и огледало на повеќе оптички дизајн целосно во предвид принципот на ефективна висока осветленост и осветлување за да биде обезбедена со соодветен спектар на светлина изложеност. 4. Солиден алуминиум легура база,добар ефект на ладење.Роман и уникатен дизајн,разумни структура ,лесно да се инсталира. Објектот само одговара на следните автомобил модел : За Infiniti FX 30d AWD Затворени Off-Road Возило 2010 - За Infiniti FX 37 AWD Затворени Off-Road Возило 2008 Година - За Infiniti FX 50 AWD Затворени Off-Road Возило, 2008 - Функција : Conditon : 100% Нови Резервни Производ Позиција : Пред Лево и Право Страна Напон : 12-24 V Боја : Жолта(Магла Светлина),Бела(Дење Работи Светлина) Услуга живот : 50000 часа Waterproot одделение : IP68 Материјал : Алуминиум легура + Стакло Производителот Дел Број : 261508993 B, 261508992 B Осветленост Дел Број : 2615089906, 475700010 Пакет Содржина : - 2 X LED Светло

Други карактеристики

Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Име На Модел:
261508993B, 261508992B
Објектот Дијаметар:
3.66inch
Специјални Функции:
Висока Осветленост, Водоотпорен, Antirust
Објектот Тежина:
1.22kg
Бренд Име:
Buildreamen2
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Материјал Тип:
Алуминиум Алуминиумски + Стаклениот
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
боја:
бела, жолта
Примена:
Автомобил Пред Светлина , Магла Светлина , Дење Работи Светлина / светилки drl
Напон:
12V-24V DC
Температура На Боја:
3000K, 5000K
Осветленост Дел Број:
2615089906, 475700010
моќност:
18W/Крушка, 36W/Пар
Lumens:
1800LM/Крушка, 3600LM/Пар
Автомобил Направи:
За Infiniti FX 37 50 30d 2008 До

Најдобри понуди