• Неодамнешно
  • -35 %
MAXGTRS T20 7440 Топло Бела Килибар W21W WY21W 14SMD 3020 ДОВЕДОА Автомобил Пак Сигнал светилки drl Сијалица Црвените Сопирачки, Светла Автоматски се Јават Светилки 12V

MAXGTRS T20 7440 Топло Бела Килибар W21W WY21W 14SMD 3020 ДОВЕДОА Автомобил Пак Сигнал светилки drl Сијалица Црвените

DEN 558.00
DEN 858.72

Количина на стоки
Тековен

2x MAXGTRS T20 W21 W 7440 LED светилки drl Килибар Жолти Led За Пред Back-Up Обратно Пак Сигнал Светилки Задните Опашка Кочница за Паркирање Светлина Lumens : 840 LM Работеше во 10 W излез со макс 21 W капацитет
2 PC ЛЕР висока моќност LED ЧИП на врвот
12pcs ЛЕР висока моќност LED ЧИП на страна
Напон : DC12
Зрак Агол : 360 Степени
Сите Алуминиумска конструкција
Замена за акции излез халоген светилки
Едноставна installtation(Без Модификација е потребно)
животен Век : 20000 час
Answer : ___________________________ Note : со Оглед на LED светилки имаат пониски wattage од акции 55 W халоген светилки, затоа кога инсталирање на некои понови возила, можеби ќе треба да додадете оптоварување отпорници или специјални жици се подигнат за да се обезбеди правилно функционирање. Забелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем. **Ве молиме проверете Приклучок на вашиот стар светилка пред купување** **Оваа Сијалица не е за светла или висок зрак светлина! ***Ние препорачуваме професионална инсталација.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бело, Жолто, Топло Бела
Температура На Боја:
6000K
Објектот Тежина:
10
Интерфејс Тип:
T20 (7440)
Бренд Име:
MAXGTRS
Тип На Објект:
Паркинг Светла
Wattage:
30
Име На Модел:
BAU15S
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
800

Најдобри понуди