• Неодамнешно
  • -49 %
Cawanerl 2 Парчиња Автомобил Стил LED Магла Светлина 4000LM 6000K Белата 12V Авто Дење Работи Светилка светилки drl За Mazda MPV II (LW) 1999-2006

Cawanerl 2 Парчиња Автомобил Стил LED Магла Светлина 4000LM 6000K Белата 12V Авто Дење Работи Светилка светилки drl За

DEN 1464.00
DEN 2869.92

Количина на стоки
Тековен

-На резервни замена светла за магла употреба Американски увезени LED чипови, светлината до 4000 LM по сет(2000 Л/крушка), не и на другите низок квалитет слабо магла, обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; -цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; -Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; -Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас. - Магла светлина само одговара на следните автомобил модел : За Mazda MPV II (LW) 1999-2006

Други карактеристики

Тип На Објект:
Правец На Ветер
MPV-Година:
2004,2005,2002,2000,2001,2006,2003
Бренд Име:
cawanerl
Објектот Тежина:
0.71kg
Специјални Функции:
Висока Моќност, Висока Осветленост, Водоотпорен
Име На Модел:
35500-63J02 / 19-5785-11-2 / MN142091
Mazda Модел:
MPV
Објектот Дијаметар:
3.54inch
Материјал Тип:
Висока температура отпорни пластични + Стакло
За Возило Брендови/Модел:
Mazda
Напон:
12V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Wattage (Теоретски моќ):
20W/Set, 10W/Сијалица
Напон:
12V
тековната:
3.8-4А -
Температура На Боја:
6000K
боја:
Бела
Услуга Живот:
10000 часа
Другиот Дел Број:
XR837532/ AC2592111/ 3225-2050B/ 990E0-65J36-000
Тип Socket:
H11
Осветленоста:
4000LM/set, 2000LM/сијалица

Најдобри понуди