• Неодамнешно
  • -25 %
2X LED Светлата за Магла Видливоста Бела 16000LM H1 H3 H4 H7 9005 9006 880 881 За Hyundai Tucson IX35 I30 Elantra Акцент Sonata Дедо мраз

2X LED Светлата за Магла Видливоста Бела 16000LM H1 H3 H4 H7 9005 9006 880 881 За Hyundai Tucson IX35 I30 Elantra Акцент

DEN 895.00
DEN 1192.80

Количина на стоки
Тековен

Сите наши предмети доаѓаат од Кина, со висок квалитет и се сосема нови.Ние не?т поправка или замена на предмети со истечен рок на гаранција. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ако тоа се случи, само контактирајте со нашата служба за корисници, што ќе ви помогне да ги проверите и да го решат секој проблем. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако не сте задоволни со купување. Тоа може да потрае до 7 работни дена да го разгледа вашите врати откако ќе го добиете вашиот производ.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. Корисниците се одговорни за превозот обвиненија на било вратени предмети. Плаќањето мора да се изврши во рок од 5 дена. Превозот : Ние само брод вашата потврди адреса. "Бесплатен Превозот" објект ќе бидат испратени од страна на "Кина Пост" регистрирани воздух mail, предмети може да се провери и да се следи онлајн. И сите се вратени предмети мора да биде во оригинално пакување, ако е можно. Контакт со нас : Ако имате било какви проблеми, ние сме многу среќни ако можете да контактирате со нас. Pls се разбере. Повеќето наредби ќе биде предаден во рок од 1-2 работни дена по исплата потврда. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите.Сите-во-едно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем,360 степени топлина зрачи 2. Услови на продажба : Сите предмети во рок од еден месец гаранција за размена. Ви благодариме за да ни даде можност да се направат нештата право со добра комуникација.2 X LED Светлата за Магла Видливоста Бела 16000 LM H1 H3 H4 H7 9005 9006 880 881 За Hyundai Tucson IX35 I30 Elantra Акцент Sonata Дедо мраз на Еден зрак Модел : H1 ,H3 ,H27(880,881),9005(HB3, 9145, 9140, H10), 9006(HB4),H7, Dual зрак Модел : H4/HB2/9003 Hi/Lo Моќност : 100 W/set 50 W/Сијалица(Чип Моќ) Светлосен Флукс : 16000lm/set(8000lm/сијалица) Оперативен Напон : ВАШИНГТОН 9-32 V(одговара 12 V,24 V возила) Боја Температура : Чиста Бела 6000 K IP65 оценет вода и прашина печат Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил Температурата на работа : -40-80 степен целзиусови степени Над 30000hrs живот Употреба : светлата,магла светлина Супер светло Bridgelux LED чип(САД),360 степени јасно зрак нема слепи зона Инженеринг зрак шема дизајн фрли светлина на патот рамномерно во соодветен агол, без магла светлина Xenon бела светлина ја рефлектираат патот боја/знаци подобро да се покаже појасна патот ситуација Сите-во-едно топлина спроводливост+со голема брзина го исклучите фан систем задржи сијалица во соодветната работна температура Изградена-во постојан струја ПРОЦЕСОРОТ,инстант полна осветленост без start-up реле За некои автомобил, како и за BMW, за ЏИП, тие можеби ќе треба canbus грешка слободни decodor extrally.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
H1, H3, H4, H7, H8 H11, 9005 HB3, 9006 HB4, 880 H27, 881 H27
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Напон:
12V
Автомобил Марка:
За hyundai solaris ix35 i30 ix35 додатоци акцент
Бренд Име:
APMATAUTO
Wattage:
50W/ Bulb 100W /Set LED headlamp
Автомобил модел:
За Hyundai solaris акцент i30 ix35 i20 elantra santa fe tucson getz
Подигнете Век:
50000+ Часа
Вода доказ:
IP67
Гаранција:
12month
Lumens:
16000LM автомобил светла за магла Светилка
Led Чип Производител:
Кри

Најдобри понуди