• Неодамнешно
  • -10 %
5-3/4 5.75 Daymaker LED Светлата за Харли Дејвидсон Мотор 5-3/4 Инчен 5.75 Headlamp Проектор Возење Светлина

5-3/4 5.75 Daymaker LED Светлата за Харли Дејвидсон Мотор 5-3/4 Инчен 5.75 Headlamp Проектор Возење Светлина

DEN 2832.00
DEN 3146.40

Количина на стоки
Тековен

75"
-Водоотпорен ниво : IP67
-Работна Температура : -40+85°C
-Материјал : Diecast Алуминиум Домување
-Животниот век : 50000 часа
-Сертификација : DOT,EMARK,IP67
Компатибилност :
'06-'11 VRSCD и VRSCDX,
'15-подоцна XG,
'04-подоцна XL,
'09-'13 XR,
'91-подоцна Дуна (освен FLD и '91-'05 FXDWG),
'84-'99 FLSTS и FXSTS,
'08-'11 FLSTSB,
'05-'06 FLSTSC,
'10-12 FLSTSE,
'00-подоцна FXCW, FXCWC, FXS, FXSB, FXSBSE, FXST, FXSTB, FXSTC и FXSTD модели.Ако треба да ја промените вашата адреса,ве молиме cancle ред, тогаш се постави нова цел.Следење на број ќе биде испратена до вас, откако ќе ја испраќаат вашата нарачка. Ве молиме не одбие за нашата услуга по продажбата
.Ние се обидуваме се потрудиме да се направи ќе се добие саканите производи, како е можно поскоро.Ние ќе се обидеме потрудиме да се намали ризикот од царинските давачки.Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса.Ние се стремиме да одговори на сите пораки што е можно побрзо,но поради временски разлики тоа може да потрае некое време за нас да одговорите.
Даноци, Царински И Давачки
Увозни давачки,даноци и harges не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.75" Headlamp Проектор Возење Светлина
Опис на производот
Спецификација
-Напон : 10-30 V
-Моќ : 45 W на ниски зрак; 80 W на високо зрак
-Температура на бојата : 6000 K-6500 K
-Лумен : 2800 LM на ниски зрак; 4800 LM на високо зрак
-Производот димензија : 5.Ако постои било одложување,може да биде предизвикана од лоши временски услови или прилагодено на инспекција.75 Daymaker LED Светлата за Харли Дејвидсон Мотор 5-3/4 Инчен 5.
*Не одговара за 2002 година, Харли Дејвидсон Спортските, 2004 Година, Харли Дејвидсон Двојка, 2007 Година, Харли Дејвидсон Vrod
Испорака Детали
1.
Повратни Информации Политика
1.Ако е оштетен,ве молиме да одбие да acceot и контактирајте со нас што е можно поскоро.Ако сеуште не може да ги примите објект во рок од 20 Дена, ве молиме контактирајте со нас.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ние сме за нашите ценети клиенти и да се разбере concems и фрустрации можеби ќе мора,и ќе се обиде да нашите најдобри за решавање на проблемите.Контактирајте со нас пред да остават негативен,ние ќе се најде решение за да се исполнат вашите барања и подобрување на задоволство.
Некои модели бараат Вибрации Амортизерите P/N 67700059 или Домување Комплет P/N 67700093. Ве молиме испратете ни ја вашата целосна адреса со Телефонски број и бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точно и испорака.Однапред ви благодариме за вашето трпение!
3.

Други карактеристики

боја:
Хром, Црна
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
мотоцикл
Чип Собранието Тип:
ZES
Бренд Име:
YAIT
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Wattage:
80w
Автомобил Марка:
за харли
Led Чип Производител:
Други

Најдобри понуди