• Неодамнешно
  • -31 %
2X автомобил светлина сигнал Светлина светилка ba15s led Светлина, Крушка светилка 13SMD 5050 (1156,Ba15S, P21W, 7506,7507, 380,1141, 5007(R5W),5008)

2X автомобил светлина сигнал Светлина светилка ba15s led Светлина, Крушка светилка 13SMD 5050 (1156,Ba15S, P21W, 7506,7507,

DEN 139.00
DEN 201.60

Количина на стоки
Тековен


Јас tem карактеристики
1. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
Тоа е јасен за да се вклопи и тоа изгледа апсолутно прекрасно на автомобилот. Лампи уживаат светлина мека дизајн, и тие може да бидат фиксни за сите модели на автомобили лесно. Тоа покажува без Зрачење на сите. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура. Висок Интензитет;
8.2 cm
База Тип : BA15 S
Светла Боја : Бела,црвена,жолта ,сина
На ppropriate За
Кочница светлина, Обратна светлина и да се сврти сигнал светлина
Јас tem Функција
1.
Тоа е брз одговор може да се избегне задниот крај на судирот да се обезбеди крајната безбедност штом ќе кочница, обратно, или пак насока.
Апликации : Опашка светла, Пак сигнал светлина, Агол, светлина, Стоп светло, Паркинг светлина, од Страна на маркер и Копија светла
Дијаметар : 1.
Ова 13 LED Агол Светлина одговара на возило со 12 V моќност на системот само. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4.
Стр ackage се вклучени :
2 x 1156 ba15s 13 SMD 5050
ако ви треба 1157 ве МОЛИМЕ оставете порака ( на пример : 2 парчиња 1156 бели+2 парчиња 1157 црвено)
. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
Опис
Заштеда на енергија LED Автомобил Светлина се карактеризира со 13 бели Led диоди. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Долг живот. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа. Три Години Светилка Гаранција.
Високи перформанси и долготрајни LED има долг животен век. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Чиста боја, со убав изглед. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9.6 см
Должина : 4. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера.
Универзален дизајн 13 LED Опашка Светлина, може да се користи со повеќето возила. LED Автомобил светлина е направен од Led Чип, и е на Животната средина-пријателски, и заштеда на енергија. Големо Намалување во, Топлина;
10. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор. Брзо активни;
14.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Жолта
Објектот Тежина:
0.05
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Wattage:
2W
Тип На Објект:
Обратна Светла
Име На Модел:
1156 ba15s
Бренд Име:
AORUNYEBAO
Крстот Reference2 :
Led Чип Производител:
5050smd
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Тип Socket:
1156
За Автомобил Светилка:
Обратна Светла

Најдобри понуди