• Неодамнешно
  • -26 %
10PCS/многу 1157 BAY15D s25 p21/5W АВТОМОБИЛ LED 13 SMD 5050 Крушка Светилка DC 12V бела сина, жолта црвена Боја

10PCS/многу 1157 BAY15D s25 p21/5W АВТОМОБИЛ LED 13 SMD 5050 Крушка Светилка DC 12V бела сина, жолта црвена Боја

DEN 341.00
DEN 460.80

Количина на стоки
Тековен


D escription
Заштеда на енергија LED Автомобил Светлина се карактеризира со 13 бели Led диоди.
Тоа е брз одговор може да се избегне задниот крај на судирот да се обезбеди крајната безбедност штом ќе кочница, обратно, или пак насока.
1.База тип : 1157 BAY15 D (имаме BA15 S , BAY15 S,ако треба ,ве молиме оставете порака)
2.SMD количина : 13 компјутери
3.SMD тип : smd 5050
4. Бои : бела, сина, жолта, црвена
5.Нормален напон : 12 V DC
6.Објектот тежина : 5 g
7.Гаранција : 12 месеци .
F eatures :
Кочница светлина, Обратна светлина и да се сврти сигнал светлина
F уживање :
1. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни.
3. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Долг живот. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
5. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
7. Висок Интензитет;
8. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9. Големо Намалување во, Топлина;
10. Три Години Светилка Гаранција.
11. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.
12. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
13. Брзо активни;
14. Чиста боја, со убав изглед.
C haracteristics :
1. LED Автомобил светлина е направен од Led Чип, и е на Животната средина-пријателски, и заштеда на енергија.
2. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор.
3. Лампи уживаат светлина мека дизајн, и тие може да бидат фиксни за сите модели на автомобили лесно.
4. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа.
5. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера.
6. Тоа покажува без Зрачење на сите.
Пакети и вклучува :
10 x 1157 ba Y15 D (ДВЕ пол) 13 SMD 5050 (ако сакате другите светлина база,ве молиме оставете порака)

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Жолта
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
Univeral
Температура На Боја:
6000K
Лер Зрак Тип:
Поплави
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
SMD
Бренд Име:
AORUNYEBAO
Автомобил модел:
Univeral
Чашката:
Специјални Функции:
.
Led Чип Производител:
5050smd
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
Ford
За Автомобил Светилка:
Кочница Светла

Најдобри понуди