• Неодамнешно
12V 3.5 НА Рог Компресор Воздушниот Притисок се Префрлите Оценет 90-110PSI 120-150PSI 170-200PSI

12V 3.5 НА Рог Компресор Воздушниот Притисок се Префрлите Оценет 90-110PSI 120-150PSI 170-200PSI

DEN 171.36

Количина на стоки
Тековен


Труба Воз Рог Компресор Воздушниот Притисок се Префрлите 90-110 PSI 12 V
Опис :
1.Номинална 90/110 PSI.
2.Овој притисок се префрлите е наменета за висок притисок на-табла воздух системи.
3.Идеален за воздух рогови кои бараат висок воздушен притисок.
4.Претходно наместени за да го вклучите компресор кога резервоар за притисок е под 90 psi, и исклучување на компресорот
кога клима резервоарот притисок достигна 110 psi,со толеранција од±10%.
5.Може да работи сигурно до 3,5 засилувачи.
6.За 12 volt извор на енергија.
7.Со 1/8inch машки цевка тема,и 1/4inch притисни-за електрични терминали.
Спецификација :
Volt : 12 V
Количина : 1 компјутер
Електрична струја : 3.5 Еден
Состојба : 100% сосема нов
Боја : Како на сликата шоу
Fitment :
Одговара за Воздух Рогови,Воз Рогови,Воздушна Суспензија Компресори,и др.
Пакет Се Вклучени :
1 X Рог Компресор Воздушниот Притисок Се Префрлите

Други карактеристики

боја:
90 110PSI, 120 150psi, 170 200psi
Бренд Име:
Autoleader
Модел Година:
2017
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
17cm
Објектот Тежина:
85g
Објектот Дијаметар:
17inch
Материјал Тип:
ABS
Тип На Објект:
Мулти-тон & Claxon Рогови

Најдобри понуди