• Неодамнешно
  • -20 %
5 во 1 Виткање на Косата Стапче Поставите Меѓусебно Коса Curler Железо 110-220v Керамички Кадрици Буриња 9/18/19/25/32-милиметри

5 во 1 Виткање на Косата Стапче Поставите Меѓусебно Коса Curler Железо 110-220v Керамички Кадрици Буриња 9/18/19/25/32-милиметри

DEN 1728.00
DEN 2159.52

Количина на стоки
Тековен

Виткање Железо Поставите Коса Curler Стапче 5 во 1 Меѓусебно Керамички Турмалин Буриња со Топлина Заштитна Ракавица Меѓусебно Постојат вкупно пет различни буриња, се разликува големина може да се направи различни коса стил. И постои заклучување на справи, само притиснете на копчињата во нив исто време, можете да го промените барел она што ви се допаѓа лесно. За Контрола на температурата Оваа верзија на нашата е 5-во-1 сатен бран вклучува 2 различни температура прилагодување " форма на секој еден од нив. Употреба на Поставување #1 80°C-140°C (180°С-284°F)за фино коса, видови, Поставување #2 140°C-220°C (284°F-428°F)за дебела, груб, или природна коса видови. Виткање Железо Настава 1. Стискаш на виткање железо отворете ја и ставете ја во близина на врвот на делот од косата. Имајте на железо гмечи отворен за сега. 2. Стегач за коса во внатрешноста на железо за околу 10 секунди. Вашето реално време може да се разликува во зависност од вашиот виткање железо и топлина settings, па ако ви треба да експеримент, pls на ниско страна на почетокот. 3. Олабави на вашата коса и да се повторува во следниот дел. Тоа ќе ви помогне да unclamp и менгеме на железо, како што се олабави, но бидете внимателни да не го допира железо во процесот. Спецификации Напон : 100-240 V Фрекфенција : 50/60 HZ Моќ : 85 W Контрола на Температурата : 284°F-428°F Две поставување на температури од 1 и 2 коефициент на Топлинска спроводливост материјал : Турмалин керамички Керамички Барел Дијаметар : 0.35-0.71 инчен, 0.71-1 инч, 1-1 инчен, 1-1.25 инчи, 1.25-1.25 инчен Професионална не-испреплетени 2.5 m 360 ° на ротација линија 60 минути автоматско shut-off Пакетот Вклучува 1 X 5 во 1 Коса Curler 1 X Заштитна Ракавица 1 X Корисникот Настава Забелешка и Предупредување При користење на виткање железо апарати, посебно кога децата се присутни, основните безбедносни percautions секогаш треба да се следат, вклучувајќи ги и следниве : да се Чува на електрични производи далеку од вода. Секогаш исклучете по употребата. Не користите околу течности. Не чувајте или место на производот, каде што може да падне или да се вовлече во течности (јас.e.во близина на потоне или када). Ако апаратот паѓа во вода, "отстранете го веднаш. Не го достигне во вода. Почитувани клиенти : ве Молиме не двоумете контактирате ако имате било каков проблем и грижа и ние ќе се реши во рок од 24 часа. Однапред ви благодариме.

Други карактеристики

Приклучокот стандард:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА
Животен век на термална плоча/лента:
20,000-50,000 пати
Материјал на термална плоча/лента:
Турмалин керамички
моќност:
60W-100W
Бренд Име:
RUCHA
Број На Модел На:
RU00505
Мин. температура:
80 °C
Извор На Енергија:
Електричен
температурата контролер:
Дигитални
Дијаметар на термички проводник:
21-30 mm
Напон:
100-240v (Dual voltage)
Кабелот За Напојување Опашка Собранието На Чекање:
360° Rotatable
Применливи коса:
Сува
Материјал:
Пластични
Термостат На Вредноста Сегменти:
Други
Димензии На Греење Плоча:
90x24mm
сертификација:
CE
Max. температура:
220 °C
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Тип:
Monofunctional curler
Големина:
14.6in/Length
боја:
Црна
објектот стил:
5 во 1 curler стапче

Најдобри понуди