• Неодамнешно
  • -35 %
2 парчиња Прецизни Почвата Влага Откривање Сензор Модул Микро Hygrometer Детектор Со Жици Mayitr

2 парчиња Прецизни Почвата Влага Откривање Сензор Модул Микро Hygrometer Детектор Со Жици Mayitr

DEN 54.00
DEN 82.56

Количина на стоки
Тековен

65*20*8мм
VCC : .
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо. 32* 14mm
Сензор големина : прибл.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.
Модул за да се достигне прагот вредност е поставена во почвата влага, НЕ порта излез висока, кога почвата влажност надминува сет прагот вредност, модулот D0 излез низок.
На дигитални излези ДАЛИ продавница реле модул може директно да се вози на ѕвончето модул, кој може да се формира влага на почвата аларм опрема.
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Пакет се вклучени :
2 x модул
2 x почвата сензор
4 x dupont кабел
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешки поради прирачник за мерење. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!
.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.3 V-5 V
Парична казна изработка и сигурен.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Инструкции :
Почвата влага модул е најмногу сензитивна на квалитетот на амбиентниот влажност е генерално се користи за откривање на содржината на влага од почвата.
Дигиталниот излез D0 може да биде директно поврзан со микро-контролор за откривање на висок и низок страна на микро-контролор за откривање на почвата на влага.
HW0001161
Спецификација :
Бренд нови
PCB големина : прибл.
Издржливи во употреба.
Аналоген излез на ОСЛ и АД модул поврзан преку AD конверторот, можете да добиете повеќе прецизни вредности на влага на почвата.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.3 V-5 V
GND : GND
НЕ : дигитален излезен интерфејс (0 и 1)
АО : Аналоген Излезен Интерфејс
Оперативен напон : 3.

Други карактеристики

Бренд Име:
Mayitr
Со Светлото Или Не:
No
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
влага сензор
Дисплеј Тип:
Аналогни

Најдобри понуди