• Неодамнешно
  • -10 %
1Pc Тројно Скала Hydrometer за Домашна Подготовка Правење Пиво Вино Медовина Ale Занает Јаболковина W315

1Pc Тројно Скала Hydrometer за Домашна Подготовка Правење Пиво Вино Медовина Ale Занает Јаболковина W315

DEN 132.00
DEN 145.92

Количина на стоки
Тековен

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Најдобра Homebrew Hydrometer,да се земе вашата читања користејќи специфична тежина, Обем : Специфична Тежина (1.0 - 1.1), се користи за мерење на содржина на шеќер пред ферментација Инструкции и Конверзија на Табелата се Вклучени,за да се провери соодветниот Потенцијал Алкохол и Brix по читањето на Гравитацијата Лесен За Употреба / Лесни За Читање : се направи пиво и вино лесно! Живописни бои го прават тоа полесно да се чита отколку конкурентот брендови Кога станува збор за домашна подготовка на пиво или вино, најдобри резултати се случи со најдобрите внимание на детали. Оваа метар ќе ви овозможи да ги обработиме оваа со леснотија. На Температура под 68 степени Ф читањето ќе бидат непрецизна Спецификации : Скала Тип : 1.0 - 1.1 ( Мерка пред ферментација ) Боја : Како на сликата покажува Материјал : Пластични + стакло Големина : 30.5x2.5cm/12x0.98" Количина : 1 Pc Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 0-3cm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува(без мало пакет) : 1 Pc x Hydrometer

Други карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
5A71022

Најдобри понуди