• Неодамнешно
Дигитален Ѕид Затворен Квалитетот на Воздухот Температура RH Јаглерод Диоксид CO2 Следи Метар Контролер Сензор 0~2000ppm Опсег

Дигитален Ѕид Затворен Квалитетот на Воздухот Температура RH Јаглерод Диоксид CO2 Следи Метар Контролер Сензор 0~2000ppm

DEN 6671.52

Количина на стоки
Тековен


Области на Примена :
Болници, Канцеларии, Училишта, Театри, Затворен Спортски Арени, Висок Пораст Згради, Внатрешна Област Квалитет, Комерцијални Објекти, Објекти За Индивидуално Домување, Јавни Објекти, Побарувачката Контролирана Вентилација, Чисти Соби.
Лошата внатрешна квалитетот на воздухот во собите може да доведе до замор, недостаток на концентрација и болест (Болни Зграда Синдром) поради висока концентрација на CO2 ниво.
На метар е дизајниран со вграден-во штафета, која може да се поврзани со некоја Внатрешна Квалитетот на Воздухот (IAQ) систем за контрола на отворање и затворање на системот.
Карактеристики : Симултан тројно резултат на тоа, прикажување на CO2 нивото, температурата и влажноста на воздухот Стабилен Не-Dispersive Инфраред (NDIR) Сензор за CO2 откривање Тоа има тројно LCD Дисплеј и програмабилни аларми и вграден-во Не-Dispersive Инфраред (NDIR) сензор кој овозможува долгорочно стабилен следење Изградена-во реле дека контролите за вентилацијата на системот за автоматско одржување на CO2 ниво што ќе се постави или да наведете Повисока точност отколку десктоп CO2 Следи модели Статистика на пондериран просек TWA (Време-Пондериран Просек) 8 ЧАСОТ STEL (Short-term exposure limit) 15 Минути Видлив & коишто се слушаат (80db) CO2 предупредување аларм кога СО2 концентрација надминува поставите ограничувања Аларм за Излез Реле за вентилација контрола ABC (автоматски Кластерот за Калибрација) и прирачник CO2 калибрација Долго Време Лебдат Надомест КОМПЈУТЕР Поврзете преку факултативна Софтвер, RS232 интерфејс (не се вклучени во собата) Избор °C, а °F Со Min/Max, Просечната се Потсетиме на Фабриката пред-калибриран и прегледани за прецизност перформанси Континуирано следење Голема Тројна Функција LCD Дисплеј со дигитални readout Со калибрација индикатор и може да се монтира на ѕид или на пулт Професионални Одделение за тестирање на алатката Со CE ознаката, донесе стандарди и биле одобрени од страна на Европските Директиви за здравјето и безбедноста Совршено да се користат за следење на квалитетот на воздухот во училиштата, канцелариски згради, оранжерии, фабрики, хотели, и болници насекаде дека високото ниво на јаглерод диоксид се генерирани Со 100 V-240 V моќност и вклучуваат моќ адаптер со велика БРИТАНИЈА / САД/ ЕУ / AU приклучок
Спецификации : Јаглерод Диоксид (CO2) Опсег : 0~2000ppm 2001~9999 (надвор од скала) Точност : ±50ppm ±5%rdg (0~2000) Резолуција : 1ppm Притисок Зависност : +1.

Други карактеристики

Гас Тип:
CO2
DIY Материјали:
Електрични
Со LCD Екран Или Не:
Yes
Број На Модел На:
ЛА-7722

Најдобри понуди