• Неодамнешно
Вистински Бренд Водоотпорен Економски Џеб Дигитални pH тестер Пенкало тип pH метар Висок квалитет на Заменливи сензор 2 поени cal

Вистински Бренд Водоотпорен Економски Џеб Дигитални pH тестер Пенкало тип pH метар Висок квалитет на Заменливи сензор

DEN 2496.00

Количина на стоки
Тековен


PHscan10 S Џеб p H Тестер Економски џеб p H тестер, опремени со круг сијалица p H electrode, што се користи за мерење на p H на течности. На точноста : 0.1 p H.
Карактеристики : Економски џеб p H тестер со лесен-за-читање LCD дисплеј. Круг стакло blub electrode целосно се сетила на p H на течности. 2 поени притисни го копчето за калибрација со авто-бафер признавање. Држете функција замрзнува тековната читање за лесно прегледување и снимање. Auto-Power Off им помага на корисникот ефикасно да се зачува животот на батеријата. Заменливи electrode модул намалува одржување и замена на трошоците. Водоотпорен функција за да се обезбеди целосна заштита во суровата средина. Апликации : Вода и третман на отпадни води во Животната средина и земјоделски следење Aquaculture и хидропоника Аквариуми и базен вода за Пиење и други индустриски апликации

Други карактеристики

Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
Бренд Име:
BANTE ИНСТРУМЕНТ
Број На Модел На:
PHscan10S
Мерен Опсег:
0.0 - 14.0 pH
Калибрација:
2 поени
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Најдобри понуди