• Неодамнешно
  • -30 %
Висок Квалитет 8pcs слободни брод Анти-статички ESD 10-17 Пинцети Поставите Станица За Лемење, Заварување им Помогне на Алатки 8pcs/многу

Висок Квалитет 8pcs слободни брод Анти-статички ESD 10-17 Пинцети Поставите Станица За Лемење, Заварување им Помогне

DEN 296.00
DEN 422.88

Количина на стоки
Тековен


Висок Квалитет на Анти-статички ESD 10-17 Пинцети Поставите Станица За Лемење, Заварување им Помогне на Алатки 8pcs/многу Опис Модел : ESD 10~17 ESD-10 (Стандард) : за лемење интегрирано коло чип, и да ја инсталирате или да го замени компоненти. ESD-11 (големи) : Оваа пинцети млазницата должина е повеќе од стандарден за софистицирани електронски компоненти да работат. ESD-12 (висока еластичност) : Оваа пинцети форцепс помоќен од стандардот млазницата, но исто така и во папката со силна помош на пинцета нема да се наведнуваат кола, компоненти не ќе падне. ESD-13 (круг) : Овој круг за да се избегне оштетување на компоненти за вадење на чип коло чип; ESD-14 (superfine) : Оваа специјална заострените пинцети Цуи, Цуи крило Ли, интегрирано коло чип за висока густина компонента во работењето. ESD-15 (Орел Цуи) : Оваа пинцети Цуи свиткана 450 , за екстракција на компоненти во тесен место. Карактеристики : 1, нерѓосувачки челик материјал; 2, на магнетни анти-киселина; 3, совет цврстина особено добро, не е лесно да се деформирани, HRC 40 или повеќе, долгорочна употреба, зголемен животен век; 4, во употреба, се чувствувате опуштено и способни да се прилагодат на долготрајна работа; 5, појавата на тече линии, ликовната обработка; 6, парична казна совет, долго контакт површини, можат да се прилагодат да се многу фини производи во 0.01 mm објект операции; Пакет 1*10-17 ESD Пинцети

Други карактеристики

Тип:
Рачни Алатки,Комбинација
Примена:
Компјутерска Алатка За Полнење
Бренд Име:
БЕС
Пакет:
Торба
Број на Парчиња:
8
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Рака Алатки
Количина:
8

Најдобри понуди