• Неодамнешно
WEH001602E Winstar ниска моќност 16x2 карактер OLED да го замени вашиот постоечки STN карактер екранот или нови и оригинални

WEH001602E Winstar ниска моќност 16x2 карактер OLED да го замени вашиот постоечки STN карактер екранот или нови и оригинални

DEN 2102.40

Количина на стоки
Тековен


Winstar ниска моќност 16x2 карактер OLED да го замени вашиот постоечки STN карактер екранот или нови проекти, 4 фонт поставува на 1 уред.
Ако имате било услов за font color(по случаен избор),ги споделите со нас pls
Модел Бр. WEH001602 E
►Тип : Карактер
►Структурата : КОЧАН
►16 знаци x 2 Линии
►Изградена-во Контролер WS0010
►5 V напојување
►1/16 должност циклус
►Интерфејс : 6800, опција 8080, SPI
►Компатибилен да STN LCD WH1602 A
На OLED WEH001602 E го има истиот ја нагласи големината, VA големина и pin како Winstar LCD точка бр. WH1602 A. Ние ви препорачуваме на клиентите да се разгледа со користење на оваа ниска моќност 16x2 карактер OLED да го замени вашиот постоечки STN карактер екранот или нови проекти. Сите Winstar стандард КОЧАН OLED Карактер видови се вграден-во со сите-во-едно Фонтови контролер IC; кои нудат 4 фонт поставува на 1 уред. Овие вклучуваат англиски/Јапонски, Западна европа, Скандинавските Европски, и Кирилични (руски

Други карактеристики

Број На Модел На:
WEH001602E
is_customized:
Yes
Тип:
Други
Материјал:
Хром-vanadium Челик

Најдобри понуди